KAT-TUN România

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

- Are you a fan? Come join us! -


4 participanți

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Sondaj

    Care din cei 6 KAT-TUN, in opinia voastra, a fost cel mai frumos bebe/copil? (puteti alege mai mult de un raspuns, daca asa considerati)

    [ 6 ]
    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_lcap22%[fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_rcap [22%] 
    [ 7 ]
    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_lcap26%[fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_rcap [26%] 
    [ 2 ]
    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_lcap7%[fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_rcap [7%] 
    [ 7 ]
    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_lcap26%[fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_rcap [26%] 
    [ 3 ]
    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_lcap11%[fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_rcap [11%] 
    [ 2 ]
    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_lcap7%[fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) I_vote_rcap [7%] 

    Total voturi: 27
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Sam Noi 20, 2010 4:46 am

    Cautand pe YouTube am descoperit un video foarte pretios (in opinia mea) facut de un fan, si anume cu poze si clipuri din anii copilariei si adolescentei celor 6 originari KAT-TUN.
    Enjoy! happy



    Si acum vine provocarea mea hee hee :

    Am creat un sondaj cu intrebarea "Care din cei 6 KAT-TUN, in opinia voastra, a fost cel mai frumos bebe/copil?", la care puteti alege mai multe variante de raspuns, daca chiar nu va puteti hotari winking

    De asemenea, va rog sa si postati raspunsul, ca sa vedem toti (de fapt cred ca ar fi mai corect "toate" tongue1 ) ce cred ceilalti.

    Asadar astept raspunsurile voastre winking
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Sam Noi 20, 2010 4:47 am

    Eu am votat pentru Koki smiling
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Sam Noi 20, 2010 6:11 am

    Aici se accepta dublu post.


    "K" nu vine de la kamenashi?(eu asa stiu ::> ::> )

    buna idee. mersi ca ai pus

    hmm sincer nu stiu cu cine sa votez .

    cred ca nu kame si akanishi
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Sam Noi 20, 2010 7:30 am

    Ba bineinteles ca "K" vine de la Kamenashi. Dar acolo eu am scris <<"initiala numelui de familie" - prenumele>>, pentru ca era vorba de bebei/copii, iar unui bebe/copil nu-i zici pe numele de familie tongue1
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Sam Noi 20, 2010 7:32 am

    ha ce?
    kamenashi ,akanishi, sunt nume de fam ? omg blushing
    eu stiam ca;s prenume
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Sam Noi 20, 2010 8:02 am

    Ok... Eu credeam ca stii... Atunci sa explic:

    In primul rand japonezii in mod uzual se prezinta ca "nume de familie" + "prenume", si nu invers cum fac europenii sau americanii sau care mai sunt. De exemplu "Akanishi Jin", "Kamenashi Kazuya" etc. De asemenea, in general ei se adreseaza unii celorlalti cu numele de familie (ex: Kamenashi-san, Ueda-kun, sau fara honorifice, Taguchi). Am zis in general, pentru ca in cadru familial sau intre prieteni isi mai zic si pe prenume.
    In al doilea rand, pe pagina de wikipedia a KAT-TUN (link) zice urmatoarele:
    The group's name is an acronym that was exclusively based on the first letter of each member's family name until the departure of Jin Akanishi in 2010. As of 2010, KAT-TUN stands for Kazuya KAmenashi, Junnosuke Taguchi, Koki Tanaka, Tatsuya Ueda and Yuichi Nakamaru.
    Deci Kamenashi, Akanishi, Taguchi, Tanaka, Ueda si Nakamaru sunt numele de familie ale fiecaruia, pe cand Kazuya, Jin, Junnosuke, Koki, Tatsuya si Yuichi sunt prenumele lor.
    Iar in al 3-lea rand mie Kazuya imi suna mult mai mult a prenume decat Kamenashi tongue1 Si la fel si in cazul celorlalti.

    Sper ca acum nu mai sunt dubii smiling
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Sam Noi 20, 2010 8:04 am

    YaaaY! Am trecut la rangul "Rescue" dancing
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Sam Noi 20, 2010 8:12 am

    aa am inteles happy happy

    da iam auzit spunand si ueda si taguchi happy

    a oke. am inteles. stiam ca ei spun nume + prenume
    asa spun si eu laughing laughing cand ma prezint undeva
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Sam Noi 20, 2010 9:29 am

    Saito Ryu a scris:a oke. am inteles. stiam ca ei spun nume + prenume
    asa spun si eu laughing laughing cand ma prezint undeva

    Pai te prezinti asa pentru ca esti obisnuita de la scoala. Dar mai incolo, peste cativa ani o sa vezi ca n-o sa te mai prezinti cu nume + prenume, ci invers, prenume + nume winking
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Sam Noi 20, 2010 9:42 am

    imi suna naspa .

    probabil nu spun ca nu
    Olimp_Tenshi
    Olimp_Tenshi
    Hello
    Hello


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 18/11/2010
    Puncte : 13

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Olimp_Tenshi Sam Noi 20, 2010 7:50 pm

    Eu am votat Ueda pentru ca el mi se pare cel mai cute cand era mic...

    Nu stiti de une e partea in care plange Ueda si Kame il imbratiseaza?
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Sam Noi 20, 2010 9:21 pm

    X_X nu. nu stiu.

    daca o sa aflu iti spun
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Dum Noi 21, 2010 8:36 am

    Olimp_Tenshi a scris:Nu stiti de une e partea in care plange Ueda si Kame il imbratiseaza?

    Partea asta e din primul lor concert, sustinut in anul 2003 cand inca nu debutasera. Concertul a fost lansat pe DVD cu numele "Okyakusama wa Kamisama - Concert 55 Man Nin Ai no Request ni Kotaete!!" winking
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Dum Noi 21, 2010 11:08 am

    woooow.

    mersi .
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Lun Noi 22, 2010 2:32 am

    Cu placere! happy

    Sa va uitati la concert. E super funny, ei sunt super funny si fericiti very happy . Concertul asta, care a fost inregistrat si lansat pe dvd a fost ultimul din acea serie de concerte, si a fost organizat la cererea a 55 de mii de fani. Deci initial nu era planificat, dar dupa ce atatea mii de fani au cerut inca un concert, JE s-a hotarat sa-l organizeze si sa-l si filmeze si lanseze pe dvd.

    Iar motivul pentru care Ueda plange la faza aia e explicat in concert. Un rezumat ar fi ca inainte de a tine seria aia de concerte (prima din cariera lor ca grup) jucau toti intr-un musical numit Shock, iar in timpul unei reprezentatii, in backstage Kame si Ueda s-au certat destul de tare din cauza unui "conflict de opinii". Habar n-am care-i ala, dar stiu ca Kame s-a luat de Ueda. Si am inteles ca a fost mai mult decat verbala cearta (stiu ca pe vreme aia ei se luau si la hartza, nu le ajungea schimbul de replici... erau doar niste pushti hee hee ). Iar in timpul acestui ultim concert au reeditat acel moment, folosindu-se de dans. Dup-aia au intrat fiecare pe scena si au luat cuvantul. Fiecare a tinut cate un speach. Primul a fost Kame, care i-a cerut iertare lui Ueda pentru tot ce s-a intamplat acolo, in backstage la Shock. Iar cand a venit randul lui Ueda sa vorbeasca, dupa speach-ul pe care l-a avut a inceput sa planga (aici e faza pe care ati vazut-o in video de mai sus) iar Kame a venit pe scena langa el, l-a imbratisat dupa care au cantat impreuna un cantec numit "Best Friend". In timpul cantecului au venit si ceilalti 4 pe scena iar la refren au cantat impreuna toti 6.

    A fost un moment foarte emotionant, cred ca cel mai emotionant pe care l-am vazut vreodata legat de ei. Se vedea in toate vorbele lor, in toate miscarile si gesturile lor, in tot ce faceau, in toata fiinta lor cat de mult isi doreau sa existe ca si grup, ca un intreg, ca si KAT-TUN.

    Va recomand sa vedeti concertul asta, daca inca nu l-ati vazut, si asta nu pentru muzica (la partea muzicala erau mult prea la inceput, desi au cantat superb unul din cele mai frumoase cantece ale lor, care se pare ca e si unul din cele mai vechi: "My Angel, You Are Angel"), deci nu pentru muzica ci pentru a-i vedea pe ei cum erau cu 3 ani inainte de debut, cat de copii erau, cat de "nebuni" erau (sa vedeti ce miscari de dans avea Kame blushing mai ceva ca Shakira rofl ) si cat de mult isi doreau sa existe.

    Na ca am incheiat ce avem de zis. Halal "rezumat"... Se pare ca nu-s buna la scris pe scurt smiling

    Vizinare placuta! very happy

    PS: Daca nu gasiti concertul pe net, spuneti-mi si va caut eu link-ul de unde am downloadat.
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Lun Noi 22, 2010 2:39 am

    wooooow.
    chiar nu ma asteptat
    eu am vazut cd 1 si 2 da din 2009 (parca)

    oricum de nebuni sunt si acuma .
    eu sincer ii admir foarte mult. nu numai pe kat-tun.ingeneral pe toti.
    sunt niste oameni foarte prietenosi"dar sa nu-i scoti din pepeni".


    da poti sa pui video.

    da nu ai video simplu ? de pe utube?
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Lun Noi 22, 2010 2:59 am

    Eu am vazut toate concertele lor smiling in love Toate merita vazute.

    Pai concertul tine vreo 2 ore sau ceva de genul. Si daca l-o fi pus cineva pe youtube candva, nu stiu daca a rezistat tot pana acum. O sa caut si, daca gasesc, o sa pun pe forum. Voi pune si link de download, dar toate astea mai diseara.
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Lun Noi 22, 2010 3:34 am

    oke oke. abia astept sa'l iau hug

    * vezi ca am facut categoria cu PV-uri
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Lun Noi 22, 2010 3:38 am

    Da, am vazut categoria de cand ai facut-o, dar n-am avut timp pana acum sa pun PV-urile. Legat de asta, e ok ca unele din ele sa fie duplicate si in categoria de video-uri? Ca unele din ele sunt deja postate acolo.
    Olimp_Tenshi
    Olimp_Tenshi
    Hello
    Hello


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 18/11/2010
    Puncte : 13

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Olimp_Tenshi Lun Noi 22, 2010 5:19 am

    Waah! Mersi mult, myraX! O sa il caut si eu pe net sa il vad... am auzit de el, dar nu am ajuns sa il vad inca.
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Lun Noi 22, 2010 7:00 am

    aa nu . nu are nimic
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  MyraX Lun Noi 22, 2010 11:39 am

    Oky. happy

    Am pus link la downloads.
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Lun Noi 22, 2010 4:23 pm

    yeee

    il iau cand vinde de la scoala. abia astept sa'l vad
    Yumekazu
    Yumekazu
    Hello
    Hello


    feminin Balanta Cocos
    Mesaje : 74
    Varsta : 30
    Localizare : Japonia
    Data de inscriere : 24/01/2011
    Puncte : 76
    Stare de spiritHappy

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Yumekazu Sam Feb 12, 2011 10:43 am

    Eu normal am votat cu Kame-kun pentru ca ii sunt loiala pana la moarte happy glorifying day dreaming
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Saito Ryu Sam Feb 12, 2011 12:43 pm

    poti sa gasesti poze cu el la sectiunea kame mic.
    sunt poze cu el cand era mic. sper sa-ti placa

    Continut sponsorizat


    [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song) Empty Re: [fan-video] KAT-TUN - Childhood (Promise Song)

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 7:33 am