- Are you a fan? Come join us! -

A lucky day?

Distribuiti

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos
    Varsta : 23
    Localizare : Botosani
    Data de inscriere : 19/12/2010
    Puncte : 588
    Stare de spiritHappy b'day Ueda!!!!!!!!!!

A lucky day?

Mesaj  Ria-chan la data de Mar Ian 25, 2011 6:38 am

1.Introductiune spre ghinion.

Poate ca in ochii unora par a fi o fata obisnuita: merg la scoala,invat (cat de cat),ma preocup de teme,familie,prieteni etc. Dar ceea ce ei nu stiu este faptul ca nu sunt asa normala precum par. Dupa o operatie,acum 8 ani am inceput sa am parte de fenomene mai "paranormale" ca vazutul de fantome,dedublari,convocari etc. Stiu,deja incep a fi anormala.

La vechea scoala eram "vrajitoarea" scolii. Mereu stateam dupa ore si mai goneam cate o fantoma care incerca fie sa izbeasca usi fie sa sparga oglinzile prin bai. Dar la liceu am scapat de eticheta asta. Aveam si noroc ca nu ma cunostea cineva. Mai vorbeam cu cate o fantoma dupa ore,dar mai mereu aveam castile la mine si astia credeau ca vorbeam la telefon.

Insa,erau 3 colegi pe care nu'i puteam pacali sau ascunde ceva. Yoni,prietena mea cea mai buna,a venit in anul doi de liceu si din prima clipa m'a putut citi ca pe o carte deschisa. Maru si Robert iam cunoscut din prima zi de liceu si am devenit de nedespartit,ceea ce era ciudat pentru o fata si doi baieti. Cu ei 3 stau in banca,cu restul clasei nu am nici o treaba.

Luna martie:primavara! Desi nu simteam asta,nu ca am simtit vreodata. Aerul placut,sakura infloriti,caldut,uniforma era usor lejera,nu mai era mersul rapid din cauza frigului. Toti mergeau agale spre scoala. Se apropia sfarsitul anului doi. Cu examenele date asteptam incheierea anului. Totul mergea normal...

Robert: PLEC!
    Noi 3: Ceeeee?Unde????????
    Robert: Ma mut la alt liceu,in alt oras. Unchiul meu a venit azi sa depuna cererea de transfer.
    Eu: Ceeee??Si ce am sa ma fac eu fara tine??
    Yoni:Daaa...Tu erai sufletul echipei..
    Maru: Asta inseamna sooomn de acum...
    Eu: stai un pic! nu poti pleca!

Recunosc, Robert avea umor cat pentru tot liceul.El era cel care inviora locul.Orele erau amuzante doar datorita lui. Si acum,nu ca as simti ceva pentru el. Dar sa plece asa departe? Nici macar sa nu'l mai vad?! E prea de tot..

Saito Ryu
    Leader
    Leader

feminin Sagetator Capra
    Varsta : 25
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

Re: A lucky day?

Mesaj  Saito Ryu la data de Mar Ian 25, 2011 8:49 am

woooow. next.
    e fain

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Mar Ian 25, 2011 9:28 am

2. Bomba?

Nu am mai deschis subiectul cu transferul. Nici macar nu stiam daca chiar s-a aprobat. Cum Robert frecventa des in ultimul timp rockoteca,prietenii lui black au hotarat sa dea o petrecere de sayonara. Trebuia sa fie o surpriza. Si chiar a fost.

Oricum,in cele 10 zile de vacanta trebuia sa pregatim totul. Ceilalti se ocupau de locatie,muzica,fete cica, bautura; fetele trebuiau sa gateasca,iar eu aveam misiunea principala de a gasi un motiv sa-l scot pe Robert in acea zi din casa.

Misiune dificila. Am stat mult si m-am gandit si cum stiam ca e innebunit dupa karaoke am si gasit solutia. De acceptat nici nu mai zic,aproape ca a sarit in sus de fericire cand a auzit.
    Surpriza ca surpriza,cand am ajuns acolo camera de karaoke era inchiriata pe numele meu,asa cum hotarasem,numai ca nu era nimeni. In camera nu era ceea ce ar fi trebuit sa fie,ma refer la mancare multa,bautura,tot cu baloane si chestii,ei! dar in schimb am gasit o atmosfera sinistra: lumanari,muzica lenta,tort alb cu trandafiri de zahar rosii,betisoare parfumate,petale de flori mai peste tot.

Robert: Vrei sa ma seduci si nu stii cum?
    Eu: =_="
    Robert: E dragut, dar nu e stilul meu!^^

Am simtit ca o adiere. Nici macar nu era mana mea. Si nici nu am mai putut zice ceva.
    A fost totusi dragut. Am mancat tortul ala,pe tot! Am cantat rock mai bine de vreo 2 ore,am luat lumanarile si cu trandafirii si iam lasat la o alta camera,lasand impresia unei biete fete ca iubitul o inseala. Ne-am distrat grozav.

Robert: Hai de aici!
    Eu: Ok!

Am umblat de nebuni prin tot orasul. Am mancat ramen si am baut Cola pana mia venit rau.

Robert: Reduceri!
    Eu: Unde???
    Robert: Magazinul de tinichele!
    Eu: =.="

M-a dus acolo si din putinii bani pe care ii mai avea mia cumparat un lantisor si cu o litera: "K".

Eu: Dar de ce "K"?Doar nu e initiala ta sau a mea..
    Robert: Ai sa aflii curand..

-liniste-

Robert: stii,mi s-a aprobat transferul. Plec in 2 ore.
    Eu: Asa repede?
    Robert: Da! Si nu vreau sa te vad plangand..
    Eu: Eu?plangand??never...
    Robert: Sa fii cuminte si sa asculti de el!
    Eu: De cine?Care el??
    Robert: Sa asculti de "K".
    Eu: De lantisor???Am sa-l pastrez bine,promit!
    Robert: hai,hai...^^

Au fost ultimele lui cuvinte. Drumurile noastre s-au despartit ca de obicei la trecerea dintre centru si piata. Nici macar nu am privit in urma. Si ciudat era ca nu am plans. Intr-un fel eram fericita pentru el. Avea sa-si urmeze visul..

Ultima editare efectuata de catre Ria-chan in Joi Ian 27, 2011 9:02 am, editata de 1 ori

Saito Ryu
    Leader
    Leader

feminin Sagetator Capra

Mesaj  Saito Ryu la data de Mar Ian 25, 2011 10:33 am

mai facut curioasa. si ce sa intamplat...
    next

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Joi Ian 27, 2011 9:26 am

3.S-a inteles?

In cele doua zile,cat a mai ramas pana la inceperea noului an scolar, m-am tot gandit la ce ar putea insemna "K" si singurul lucru la care m-am putut gandi e k'pop. Stie cat de mult imi place,mai ales ca l-am innebunit cu muzica asta mai tot timpul. Iar la faza cu ascultatul probabil s-a referit la faptul sa ascult k'pop in continuare. Oricum,e singurul lucru plauzibil la care ma puteam gandi.

A inceput si scoala! Vreme frumoasa,like never...
    Eram fericita pentru ca nu se mai schimbasera clasele,ramasem cu colegii de anul anterior,ma rog,eu pentru Yoni si Maru ma ingrijorasem. Insa pe tabel mai aparea un nume: Hitoka Toru. Un coleg nou..ma intrebam cine si cum era. Oare avea sa-i tina locul lui Robert?

Se pare ca spiritele scolii sunt putin agitate. Aveam sentimentul straniu ca cineva m-ar astepta cu un cutit la spate. Am crezut ca poate din cauza inceperii scolii. Mai tot timpul era asa cand ne adunam dupa o vacanta. Cand am pasit in clasa,nu ca simteam, chiar vedeam un nor grotesc. Ca si cum o fantoma razbunatoare si insetata de sange era acolo gata sa ne taie capetele si sa ne bea sangele. Mergeam spre banca mea neobservand sursa venirii norului. "Sursa" statea chiar in locul lui Robert. M-am simtit ca injunghiata.

Revenindu-mi totusi,am incercat sa alung imaginea respectiva uitandu-ma mai bine la respectivul care statea in banca. Un tip de vreun 1.80,slabut, nu purta uniforma, era imbracat in schimb in blugi foarte mulati si un hanorac alb cu niste aplicatii stralucitoare si galbene. Avea gluga pe cap,nu puteam sa observ trasaturile fetei. In schimb se vedeau cateva suvite de par negru,fapt ce arata ca avea parul destul de lung. Asculta muzica,avea castile in urechi si mp3'ul pe banca. M-am aplecat sa vad ce asculta,dar era imposibil. Am incercat totusi sa descopar cine era respectivul. Tot ce stiam era ca il chema Hitoka Toru-san.

Eu: hmm,ma scuzi..esti nou aici??
    -liniste-
    Eu: esti nou aici??????
    -liniste-
    Eu: (tipand) ESTI NOUUU AIICIII????
    -restul clasei se uita ca la masini straine-

Si-a scos castile, a oprit muzica, cu miscari lente si-a dat gluga din cap. Am ramas tablou. Nu mai vazusem pana atunci un baiat cu niste trasaturi asa feminine. Ochii lui negrii straluceau ca diamantele, buzele moi date cu strugurel cel mai probabil,genele lungi, frumos arcuite iar parul care ii atingea usor tenul fin. M-am blocat total!

El: Hitoka Toru! Imi pare bine de cunostinta!^^
    -liniste,zambetul sau ma blocase si mai mult-
    Eu: Ria desu! Si mie...
    El: Mai cu forta! (- imi suna stomacul =_=" -) Ce?nu ai mancat azi??
    Eu: auuu!! inca nu..
    El: (se aplecase dupa ghiozdan) uite aici: ramen!
    Eu: Ramen?!!!!!! in love
    El: da! servestete!^^

Eram ca in rai! Rameeen... in love iubirea vietii mele...

El: Cand iti mai este foame sa-mi spui,ok?
    Eu: da?? blushing
    El: Am mereu destula mancare...Sa nu-ti fie rusine sa ceri,s-a inteles??
    Eu: DA!

Ne-am zambit unul altuia frumos. Nu ma asteptasem ca cineva care emana atata sumbritate sa fie asa de dragut incat sa-si imparta mancarea cu cineva ca mine. Simteam ca avea sa fie un an tare frumos...

katalynaYUMI
    Rescue
    Rescue

feminin Pesti Cal
    Varsta : 26
    Localizare : Ploiesti
    Data de inscriere : 25/10/2010
    Puncte : 171
    Stare de spiritd(^_^)b

Mesaj  katalynaYUMI la data de Vin Ian 28, 2011 10:35 am

Frumos fic... imi place ideea din poveste. happy cand e next? whistling

Saito Ryu
    Leader
    Leader

feminin Sagetator Capra

Mesaj  Saito Ryu la data de Vin Ian 28, 2011 10:58 am

wooooooooow. fara cuvinte.da totusi cine era tipu nou ?
    next next next !!!!

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Sam Ian 29, 2011 7:18 am

4.Bombă!

Au trecut mai bine de doua luni de cand a inceput trimestrul. Treptat, treptat Toru i-a ocupat locul lui Robert. Avea ceva aparte insa. Era comic ce'i drept! dar avea un aer pur si simplu misterios. Nu cunosteam foarte multe despre el. Stiam doar ca se mutase de curand in oras,uniforma il facea sexy [ blushing ],avea mai tot timpul la el ramen [ceea ce e ciudat],il aducea la scoala mereu un tip imbracat in piele neagra pe motocicleta, era deja printre cei mai populari baieti din scoala. Nu cunosteam detalii legate de viata lui. Asta il facea atragator intr'un fel. Ah,si aflasem de la fantoma din baie,care aflase din discutia fetelor din primul an, ca ar avea o prietena care e cu 5 ani mai mare decat el! shocked Oricum,gusturile nu se discuta.

Intr-o zi ma rugase sa-i dau telefonul sa-si sune iubita. Eram socata intr'un fel sau altul. Am zis da fara alte ezitari. Si i'am vazut poza de pe telefonul lui.

Eu:Ea e??
    Toru: Da!
    Eu: E draguta!
    Toru: Crezi?
    Eu: hmmm..e adevarat ca e cu 5 ani mai mare decat tine?
    Toru: Da!
    Eu: =_="
    Toru: smiling

Cateva zile mai tarziu...

Toru: Hai cu mine!
    Eu: Unde?
    Toru: Repede!
    Eu: hmm??

In doi timpi si trei miscari m-am vazut urcata pe motocicleta cu care venea de obicei,dar de data asta el conducea. Era bine! Vantul imi sufla puternic in fata si pentru prima data i'am simtit parfumul. Un miros subtil de flori de lotus..

Toru:Am ajuns!

Am intrat in restaurant. Ne'am indreptat spre o masa unde mai erau 3 persoane. Una dintre ele era chiar prietena sa. S'au imbratisat doar. Era o femeie frumoasa. Parul lung, in valuri negre,ochii bine pronuntati cu mascara si sclipeau ca diamantele, la fel ca ai lui Toru. Misa a vorbit doar cu mine in seara respectiva. Am facut schimb de numerele de telefon si de e'mail. Avea un caracter foarte copilaros,dar era foarte placuta.

Peste cateva zile Toru iar ma dus la restaurant,insa nu ne mai astepta nimeni. Dupa vreo 10 minute am vazut-o pe Misa,la alta masa,sarutandu'se cu un tip ! surprise

Toru: Ciudat! Misa trebuia sa fie deja aici..
    Eu: Asa deci..[nici nu stiam ce sa fac,trebuia sa'i distrag atentia lui Toru,orice ca sa nu o vada acolo]
    Toru: deci...ce?
    Eu: De ce am venit iar?
    Toru: Misei i'a placut de tine, a vrut sa te cunoasca mai bine.
    Eu: De ce??
    Toru: Ai s'o intrebi tu cand ajunge.

Ma tot uitam la masa Misei iar ea inca se saruta cu ala. Nu stiam cat puteam sa'l mai distrag pe Toru. Atunci cand a vrut sa'si intoarca capul simteam ca mi se prabusea lumea.

Toru: (intorcandu'se aproape spre masa Misei) Unde oare es...
    Eu: Toru!!!!!!!!! (ridicandu'ma de la locul meu, l'am prins de cap intorcandu'l cu fata la mine si KISS!)
    Toru: (nu parea prea socat) A fost ch...
    Misa: Ah! Deci am avut dreptate!
    Eu: Nu e ceea ce pare!
    Misa: Fratioare,am stiut eu ca voi doi..eh..
    Eu: fratioare????!!?!?!?!?
    Toru: Onechan,mai taci!
    Eu: onech...eh???????????adica tu???ea???voi???
    Misa: Suntem frati!
    Eu: =.=''
    Toru: Asa e!
    Eu: ce??????? iar mie mi'ai zis ca e iubita ta...
    Misa: Eu?iubita lui???ar vrea el =))
    Toru: Mai bine sa plecam...

M-a luat de mana si am plecat. M-a condus acasa cu motocicleta. Singurul lucru pe care ni l'am spus a fost "Ne vedem maine.". Intr'un fel imi parea rau ca am actionat asa. Nu stiam ce o sa creada Toru despre mine acum. Avea sa fie o noapte luunga...

Saito Ryu
    Leader
    Leader

feminin Sagetator Capra

Mesaj  Saito Ryu la data de Sam Ian 29, 2011 7:42 am

wooow. si eu am ramas gen ca ea.
    next next.

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Dum Ian 30, 2011 3:50 am

5. Trecut..

Nu'l vazusem pe Toru inca. Era ziua sportului iar galagia era de nedescris. Asa ca mi'am luat putin timp liber si m'am dus pe acoperis unde era liniste si pace. Probabil ca atipisem..

Toru: Hey! Ce faci aici?
    Eu: ah...eh...poi..
    Toru: Aha! Chiulesti!
    Eu: poi pana fetele au urmatorul meci de volei am zis sa iau o pauza..
    Toru: ehhh...frumos loc!

Se asezase langa mine. Eram ingrijorata. Daca deschidea subiectul cu sarutul de aseara? Ce eram sai spun?!

Toru: stii..
    Eu: hh?? shocked
    Toru: Chiar crezi ca putem fi sclavii trecutului??
    Eu: hmm? La ce te referi??
    Toru: ma refer la amintiri..
    Eu: da,probabil ca da...amintirile ne spun ca existam ca un individ unic..
    Toru: hmm...asa e...dar daca sa zicem ca desi erai cu cineva esti singurul care mai tine minte iar celalalt ba...asta nu inseamna ca suntem sclavii trecutului?
    Eu: ba da,cred... eh! nu'mi ziiii...ai pe cineva special???:>
    Toru: De ce zici asta?
    Eu: asa mi s'a parut..
    Toru: da,ai dreptate..

Se ridica si scoate din buzunar un lantisor cu o initiala: "R".

Eu: pare vechi..si e roz..
    Toru: stiu...nu e stilul meu deloc :))
    Eu: sa inteleg ca il ai de la "acel cineva special"??
    Toru: da,am cunoscut'o acum muuuult timp,dar cred ca m'a uitat deja...e singurul lucru pe care il mai am de la ea..
    Eu: dar ce s'a intamplat?
    Toru: nu'si mai aminteste de mine...
    Eu: ciudat.. app,am si eu ceva asemanator.

Am scos din buzunar lantisorul pe care Robert mi'l dase.

Toru: asta e..

Sincer,pentru un moment expresia lui era ceva de genu: "asta e al meu",dar apoi..

Toru: si e tot de la cineva special?
    Eu: nu!
    Toru: nu???
    Eu: mi l'a dat Robert,cel care statea inainte in locul tau...dar nu stiu ce semnifica..
    Toru: dar ai vreo idee ce ar putea insemna??
    Eu: hmm..singurul lucru la care m'am putut gandi a fost k'pop..:)
    Toru: =_='' eh...oricum,am sa te ajut sa afli...

Ma simteam grozav de bine langa el. Zambetul lui era din ce in ce mai fermecator. Un singur lucru stiam: ma indragostisem de el! Dar el defapt se gandea la alta fata...macar bine ca am scapat de faza de aseara...

Toru: auzi,ceea ce s-a intamplat aseara..
    Eu: ahhh!!!!!!!!! shocked
    Toru: vreau sa-mi reamintesc...

Am ramas uimita,total fara cuvinte. De data asta el ma sarutase. Dar acum am stiut sigur ca el era cel special pentru mine...

!!! pozele sunt puse pentru a va face o idee..nimic mai mult ;)

LinaYume.chan
    KAT-TUN Designer
    KAT-TUN Designer

feminin Varsator Cocos
    Varsta : 22
    Data de inscriere : 21/11/2010
    Puncte : 410

Mesaj  LinaYume.chan la data de Joi Feb 03, 2011 6:40 am

Ria-chan shocked shocked ~ e foarte frumoasa povestioara in love Imi place. Am stat acum si am citit totul de la inceput si mi se pare interesanta, deja parca stiu ce se intampla..cu cei doi..
    Mi-a venit asa o idee, te-ar deranja daca as incerca sa le desenez, personajele, poate voi avea timp si o voi transforma intr-o 'mini'manga little angel worried
    ce parere ai..?desigur, daca reusesc tu esti autoarea povesti logic, si eu a desenelor doar
    thinking

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Joi Feb 03, 2011 8:19 pm

ar fi super...
    inca ma gandesc la next:)):">
    ma bucur ca'ti place..
    o mini-manga ar fi foarte ...kawaii in love
    am sa revin cu un edit ptr next..;)

LinaYume.chan
    KAT-TUN Designer
    KAT-TUN Designer

feminin Varsator Cocos

Mesaj  LinaYume.chan la data de Vin Feb 04, 2011 2:59 am

Okkk, ma bucur ca esti de acord in love glorifying ma apuc de desenat cu prima ocazie.. peace

Asteptam continuarea rofl2

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Sam Feb 05, 2011 4:15 am

6.Ahh..

Se pare ca statul pe acoperis nu face bine. Multumita chiulului a trebuit sa stau acasa pana in ultima zi de scoala. Insa eram fericita. Mergeam doar pentru incheierea unui alt trimestru si direct in vacanta de vara. Era foarte frumos,foarte cald si foarte obositor. Doar cele 2 ore petrecute in sala de sport fusera un chin. Sa nu mai zic de faptul ca pe Toru inca nu'l vazusem.

Eu: Yoni,dar Toru..?
    Y: Toru???ei bine am inteles ca nu vine azi...defapt nici ieri nu a fost..a plecat la tatal lui la mare..
    Eu: puppy eyes ah!!!!!

Si care abea asteptam sa'l vad pe Toru. Mai ales dupa cele intamplate ultima data pe acoperis blushing . Dar chiar si dupa cele intamplate nu stiam ce simte mai exact Toru. Parca se intamplase prea repede...

Zilele treceau repede si era cald,foarte cald. Voiam sa merg undeva,dar nu eram in stare nici sa merg pana la baie. Mai ieseam cu Yoni in oras la inghetata,dar nu puteam sta prea mult. Iar in casa se inchidea un aer ca de sauna.

Telefenul: Riiiing!!!!
    Doamne!Era Toru! Nici nu stiam daca sa raspund...
    Eu: Alo!?!?
    Toru: hey,cum se simte printesa in vacanta?
    Eu: heee?printes..cum???
    Toru: las' o sa treaca caldura..la mare e cel mai bine..
    Eu: mai sunat sa'mi faci in ciuda??
    Toru:da laughing defapt,am vrut sa te anunt sa'ti faci bagajele..
    Eu: bagaj...ce???
    Toru:vezi ca intr'o ora sunt la tine..sa fii gata..ah!si sa nuti uiti costumul de baie..
    Eu:costum ce??baie??stai un pic!..alo...alo..a inchis tontu' surprise

Doar un singur lucru mia venit in cap! Plaja!!!!!!!!!!!!!!!!! in sfarsit...nici nu stiu cand am facut bagajul..eram prea high..

Toru: esti gata?
    Eu: da!da! I can't wait!!!!
    Toru:buunn..

Cand am ajuns eram ca piatra. Ma surprins sa vad plaja langa munte. Era ca si cum as fi impuscat doi iepuri dintro lovitura. Aer placut,miros de pin,briza marii..ahh!!! day dreaming

Toru:ce ai ramas asa?vin'o!!! vreau sa'ti prezint pe cineva...el e varul meu:Karushi!
    Karushi: Incantat de cunostinta!!!
    Eu: dah..si eu! hee hee
    Karu: ahhh!!ce draguta esti!!!!!!!nu vrei sa fi prietena mea???
    Eu: ce??????
    Toru: hey Karu las'o mai moale!!!
    Karu: dar de ce???e draguta,vreau sa fie a mea...
    Eu: ehh?dar ce??is bomboana???
    Karu: pentru mine esti...

In acel moment ma prins de mana si ma sarutat pe frunte.Nu'mi venea sa cred. Dar intrun fel mam simtit rau ca Toru nu facuse mai nimic. Se uitase foarte nepasator.

Karu:vin'o!!! hai sa'ti arat hotelul meu..
    Eu: al tau???

Nu'mi venea sa cred. Tipul copilaros,blondut si cu ochii mari era proprietarul hotelului de 5*. Si nu numai..aflasem de la Toru ca si plaja si o parte buna din padure ar fi tot ale lui. Era putred de bogat.

Insa un singur lucru ma nelinistea. Numele lui era cu "K". Oare asta avea sa insemne ceva?!
    Indiferent de ceea ce ar putea fi,nu din cauza lui Karu ci a lui Toru avem un sentiment ca aveam sa petrec 2 saptamani total minunate acolo...

LinaYume.chan
    KAT-TUN Designer
    KAT-TUN Designer

feminin Varsator Cocos

Mesaj  LinaYume.chan la data de Sam Feb 05, 2011 4:26 am

Aah, ce dragut, actiune ACTIUNE in love

Blondutz zici... Ma gandesc tot la tipu ala blond din Kimi ni Todoke sezonul 2..Oh si are bani..ce norok pe ea shocked okey

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Dum Feb 06, 2011 7:18 am

7. Oh nu!

Abea asteptam sa ma trezesc ca sa merg pe plaja. Insa aveam o problema. Nu aveam costum de baie. Si am si ca un mic complex. Ma simt asa jenata sa ma imbrac sumar. Insa am avut o surpriza..

Karu: (trantind usa,si gata sa ma prinda dezbracata) E timpul pentru munca!
    Eu: munca???ce munca???
    Karu: doar nu credeai ca stai pe gratis,nu??

In 5 minute m'am vazut imbracata in...servitoare! Penibil! Toru radea cat il tinea gura. Si mai rau! Eram asistenta personala a lui Karu. Mai rau de atat nu credeam ca putea fi. Tanjeam dupa Soare si nisip si m'am obtinut cu altceva. Karu si Toru,care stateau bine mersi la plaja,iar eu,purtand hainele astea de ma coc stand la capul lor sa le fac aer. Vreau acasa!!!!!!!!

Au trecut aproape cele 2 saptamano facand mereu si mereu acelasi lucruri: dui mancarea lui Karu,fai masaj lui Karu,fai vant lui Karu...ca ias fi facut eu un vant..ah! Si care speram sa am putin timp cu Toru.

In penultima zi insa..

Karu: hai! mai lasa hainele alea si mergi cu mine..

Am ramas stana de piatra. Ma plimbat prin toate magazinele posibile. Nici sa nu zic cate mia cumparat numai. Cel mai penibil lucru a fost cand eram la ales de costum de baie el mia ales un bikini iar vanzatoarea credea ca eram prietena lui. Nu zic,Karu e tare dragut. Mia cumparat atatea :haine,bijuterii,inghetata si alte chestii mici. Mia acordat aproape a zi din timpul lui incarcat. Si mam simtit langa el ca si cum chiar am fi fost impreuna. Insa nu e ca Toru. Toru e misterios,ceea ce il face foarte atragator.

Cand ne'am intors Karu m'a trimis sa ma schimb in bikinii aia si cu rochita aia alba cu flori verzi. Am simtit ca e o ocazie special,si mam machiat si miam facut parul un pic. Cand am coborat era aproape apusul si mam trezit cu o surpriza. Karu defapt ma luase azi ca sa aiba timp sa pregateasca marea petrecere. Lumini colorate peste tot,lumanari,muzica de club,multi invitati,mancare si bautura in exces.

Karu: uite'o si pe invitata mea speciala..

Am zambit doar. Insa ochii mei il cautau pe Toru. Abea asteptam sa ma vada asa. Ca doar pana la urma pentru el ma pregatisem asa.

Eu: Karu,hmm..Toru..l'ai vazut??
    Karu: Toru..hmm..parca se plimba pe partea cealalta a plajei..trebuie sa fie pe acolo..

Nici nu stiu cand am luat'o la fuga. Inima imi bateamai tare ca niciodata.Nu mai aveam rabdare.Trebuia sa'l vad.Insa am avut parte de o surpriza si mai mare.Toru se "tavalea" cu receptionista de la hotel. Oh nu! Simteam ca imi fuge pamantul de sub picioare. Nu puteam sa ma misc. Nu stiam ce sa fac. Lacrimile curgeau ca de nicaieri. Insa cineva ma prinse de mana si ma trase la pieptul sau. Cel mai probabil ca sa nu vad acea scena ingrozitoare. Fara sa vad fata persoanei respective am recunoscut'o dupa miscarile mangaierilor si al parfumului sau. Era Karu. Ma luase in brate. Tot in brate ma duse prin multimea galagioasa care nu parea surprinsa de noi doi. Ma duse in camera mea. Ma puse pe pat ma sarutase pe frunte si vroia sa plece..

Eu: Karu!!! (prinzandu'l de mana) nuu..
    Karu: e in regula..
    Eu:stai..

Karu se mirase,zambi gentil si se apropiase sa ma sarute. Ezita,asa ca l'am prins eu si l'am sarutat.Fusese prima noapte cu un baiat. Ma intrebam insa,facusem asta din razbunare sau poate Karu chiar era acel "K"...

katalynaYUMI
    Rescue
    Rescue

feminin Pesti Cal
    Varsta : 26
    Localizare : Ploiesti
    Data de inscriere : 25/10/2010
    Puncte : 171
    Stare de spiritd(^_^)b

Mesaj  katalynaYUMI la data de Lun Feb 07, 2011 10:41 am

Frumos capitol... a fi sau nu a fi Karu acel "K" a padantivului? asta e intrebarea hee hee .. Abia astept urmatorul capitol happy

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Lun Feb 07, 2011 8:19 pm

Ma bucur ca va place acest fan fic al meu..
    Am sa revin cu urmatorul capitol undeva pe joi sau vineri...sa nu am teme ca sa ma pot ocupa de el not satisfied

Saito Ryu
    Leader
    Leader

feminin Sagetator Capra

Mesaj  Saito Ryu la data de Mar Feb 08, 2011 6:54 am

woooow deci vreau next
    next next dancing

_____KAT-TUN România_____

You are one in a million

Kw:Just waitin' for your kiss goodnight.
    JY:Even if you're mad at me.You know shouldn't go to bet angry!

LinaYume.chan
    KAT-TUN Designer
    KAT-TUN Designer

feminin Varsator Cocos

Mesaj  LinaYume.chan la data de Joi Feb 10, 2011 7:56 am

omg Whoaa..Suugooii ne!~ imi place cum sa "rasucit" povestea okey

Abea astept urmatorul capitol winking

Uite cam cum o vad eu pe fata principala din fanfic (scuzati rezolutia proasta):

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Sam Mar 05, 2011 2:00 am

Oh..abea acum am vazut imaginea...e perfect..e exact cum mi'am imaginat...seamana cu mine lol

Am sa revin cu next imediat ce'mi gasesc firul povestii...un blocaj...se mai intampla blushing

LinaYume.chan
    KAT-TUN Designer
    KAT-TUN Designer

feminin Varsator Cocos

Mesaj  LinaYume.chan la data de Mar Mar 08, 2011 9:38 am

Ma bucur ca iti place little angel

Saito Ryu
    Leader
    Leader

feminin Sagetator Capra

Mesaj  Saito Ryu la data de Vin Mar 11, 2011 7:14 am

sunt curioasa . next?
    ::>

_____KAT-TUN România_____

You are one in a million

Kw:Just waitin' for your kiss goodnight.
    JY:Even if you're mad at me.You know shouldn't go to bet angry!

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Dum Iul 03, 2011 4:38 am

8.Unde se indreapta drumul nostru?

Ma trezisem dis de dimineata in bratele lui Karu. Ma simteam cumva vinovata de ceea ce facusem. Dar am facut’o ca dintr’un instinct de razbunare ca si cum trebuia sa i’o platesc lui Toru cu aceeasi moneda.
    Karu: Ohayo! Ai dormit bine?
    Eu: aha! Ma simt bine…nu stiu desp…
    Toru: (trantind usa) Haide tu,mergem acas…
    Simteam ca mi se prabusise cerul in cap cand Toru ne prinse pe amandoi in pat aproape dezbracati.
    Toru: ( foarte nepasator) ehe…se pare a cineva a avut parte de o noapte luuunga…
    Am aruncat in el cu perna..
    Eu: iesi!!!!!!acum!!!!!!!!!

*
    Karu ne conduse la masina..
    Karu: sa stii ca indiferent ca mai folosit sau nu eu tot am sa tin la tine sis per ca nu vei ezita in a ma contacta atunci cand ai nevoie..
    Simteam ca’mi fugea pamantul de sub picioare…era prea dragut..stia motivul pentru care am stat cu el o noapte si numi purta pica…
    Eu: imi pare tare ra..
    Toru: misca’te! E tarziu!
    Karu: dute!!!

*
    Vara trecuse tare repede si scoala parea un chin..mai ales in prezenta lui Toru. Ma obisnuisem cu indiferenta lui fata de cele intamplate si am hotarat ca e mai bines a las totul trecutului.Ma gandeam ca poate pentru el fusese doar un joc si nu ceva serios si ca nu avea rost sa ma mai gandesc la asta acum. Mai ales ca Karu a inceput sad ea tarcoale pe la scoala.
    Cu timpul am inceput sa’mi placa Karu, iar pana la urma farmele sale mau vrajit complet. Era iubitul ideal. Tare ii mai placea sa se laude cu mine. Imi cumpara haine si bijuterii mai tot timpul,lucruri pe care le purtam doar o data si ramaneau la el acasa. Dupa terminarea liceului,am hotarat sa plec departe de casa. Si m’am mutat cu Karu in alt oras. Pentru mine Karu mia fost si un mare support financiar. Fetele de la colegiul de arta ma invidiau. Nu mai eram fata cu fantomele. Acum eram tip ape care toti o cunosteau ca fiind iubita lui Karushi.Dar asta nu insemna ca ma facea sa ma simt mai bine. Pe Yoni o luasem cu mine. Karu ii cumparase doar pentru ea un apartament. Stia ca suntem de nedespartit.

In anul 2 de colegiu am inceput sa si lucrez. Prima slujba: trebuia sa redecorez un restaurant pentru o mare festivitate. Un mare om de afaceri se intorcea de la Shanghai si totul trebuia sa fie maiestos.

*
    Intr’o zi la restaurant…
    Eu: (catre muncitori)aveti grija cu vazele astea…sa va fereasca sfantu’ sa spargeti ceva! (eram cunoscuta ca fiind o dura,dar corecta in munca mea)
    Ceilalti: Da,domnisoara! Sa traiti!
    Eu: Bun!(incercand sa ma intorc ma izbesc de cineva) ah! Pardon…
    El: nu’I nimic..
    Eu:…ah…stai un pic…Robert!!!!!!
    Robert: chiar eu!
    Eu: Doamne!nu pot sa cred…credeam ca nu o sa te mai vad…
    Robert: dar uite’ma!
    Eu: esti ok? Ce mai faci? Stai! Ce cauti aici??
    Robert: In primul rand :sunt OK…in al doilea rand: fac chiar foarte bine…in al treilea rand: aici lucrez…sunt manager aici..Dar tu?
    Eu: ei bine…cred ca se vede..
    Robert: aha..atunci te las…vorbim mai acus la o cafea….vezi sa fie totul ok pana saptamana viitoare..
    Eu: am inteles sefu’!!!!!!!!!!

Mi se parea un vis..parca vremurile bune reveneau…
    De cafea nu am avut parte insa…eram amandoi prea ocupati…intro saptamana am muncit ca pentru doi ani…
    Abea asteptam sa termin. Voiam ca sa le fac cunostinta lui Karu cu Robert.

*
    Ziua cu pricina..
    Eu: aveti grija sa fie totul in regula..s’a dus cineva cu masina la aeroport?
    Cineva: da,domnisoara…domnul Hitoka va ajunge in maxim 30 minute…
    Eu: (in gand) Hitoka…tot mi se pare cunoscut numele asta dar nu stiu de unde..

…………………………….peste 20 de minute…………………………………..

Karu: hey..
    Eu: in sfarsit!!!
    Karu: scuze,traficul..si deci,a ajuns domnul??
    Eu: trebuie sa soseasca din clipa in clipa…
    Cineva: domnul Hitoka tocmai a ajuns..
    Eu: perfect…(vazandu’l pe Robert)..ah,apropo…sa’ti fac cunostinta cu cineva..(luandu’l pe Karu de mana si indreptandu’ma spre Robert)…el e Robert,fostul meu coleg de liceu..
    Karu: il cunosc…
    Eu: eh???
    Robert: Karu,vere….ce mai faci????
    Eu: eh…
    Karu: Bine vere…
    Eu: =_=’’ (ce naiba se intampla?!)
    Karu: (strangandu’ma de mana) uite’l pe domnul Hitoka…
    Nu’mi venea sa cred…domnul Hitoka era Toru in persoana…ma simteam prinsa intr’un triunghi…ce naiba se intampla?!!!!!!!

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 8:19 am

Acum este: Vin Dec 09, 2016 8:19 am