- Are you a fan? Come join us! -

Devil Vs. A.N.JELL

Distribuiti

Sondaj

Cum vi se pare?

[ 1 ]
    50% [50%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 1 ]
    50% [50%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 

Total voturi: 2

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos
    Varsta : 23
    Localizare : Botosani
    Data de inscriere : 19/12/2010
    Puncte : 588
    Stare de spiritHappy b'day Ueda!!!!!!!!!!

Devil Vs. A.N.JELL

Mesaj  Ria-chan la data de Dum Iul 03, 2011 1:42 am

Pentru ca tot sunt deja o mare fana a dramei “You’re beautiful” ,m-am gandit sa fac un fan fic folosindu-ma de povestea aceasta. (o sa'l mai gasiti si pe forumul dedicat lui Jang Geun Suk)

Cast:
    Yoo Ran Mi – the devil girl;
    Hwang Tae Kyung, Kang On Yu / Jeremy, Kang Shin Woo – A.N.JELL ,P.Ahn(personajele isi pastreaza acelasi character);
    Mr Yoo Hung – Ran Mi’s father;
    Lee Kim Chang & Won Christal – Ran Mi’friends ..

Poze:(sunt "unele" alese la intamplare; le folosesc ptr "ajutorarea" imaginatiei lol )

YRM:

Mr Yoo Hung:

A.N.JELL:

Christal:

Lee Kim Chang:

1.

Fug, fug de abia ma mai tin picioarele. Simt cum picaturile de transpiratie se scurg usor pe fruntea incruntata si ingrijorata. Cred ca fug de mai bine de 20 de minute. Stai! Ce vorbesc?! Fug de cand ma stiu,nu tin minte sa fi facut altceva de cand m-am nascut. Motivul? Pentru ca m-am nascut eu a trebuit sa moara altcineva si acum ma cauta pentru razbunare. Incerc sa trec de obstacole asa cum acum incerc sa sar gardul ca sa nu ma prinda oamenii tatei. Tipul asta vrea sa ma marite cu unul de 61 de ani numai pentru ca sa-si stie el firma salvata…

Acum 2 zile..
    *
    YRM: Mai chemat, batrane?
    Mr. YH: Desigur. Ia loc.
    YRM: Mie bine si asa. Zi ce vrei..
    Mr. YH: Presupun ca stii deja ca afacerea mea se duce spre faliment,dar spre norocul nostru am gasit o modalitate de a iesi din criza.
    YRM: Si mie ce-mi pasa?
    Mr. YH: Ar trebui,pentru ca tu esti Solutia.
    YRM: Ce? Ai sa ma vinzi pentru bani? )
    Mr. YH: Mai bine zis…casatorie..
    YRM: CE??????????? Batrane! Ai prostit??? NICIODATA!!!
    Mr. YH: Domnul Min Ho Chung este de acord cu aceasta casatorie..
    YRM: Cine? Bosorogul ala de 60 de ani??Niciodata
    Mr. YH: Yoo Ran Mi!!! Asculta bine! Aici tu nu decizi! Eu hotarasc ce e mai bine..
    YRM: Chiar asa?! Atunci eu cred ca mai bine plec…
    Mr. YH: Yoo Ran Mi!!!!!!!Yoo Ran Mi!!!!!!!

*
    “De atunci fug mai mereu si incerc sa ma ascund de oamenii batranului. Incearca sa ma marite cu forta numai ca sa-si duca el traiul fericit. Si mai nou a planuit sa-mi revizuiasca si comportamentul. ..” dar nici macar nu apacase sa zica “psss” ca oamenii lui Yoo Hung o si prinsera.

*
    President Ahn: V-am chemat azi pentru a va anunta ceva foarte important.
    Jeremy: Avem vreun spectacol nou???
    President Ahn: Prietenul meu,aici de fata, Mr. Yoo Hung m-a rugat ca sa va las in grija fata lui.
    All: Ce?
    Tae Kyung: Ce inseamna asta?
    Mr. Yoo Hung: Ei bine,fata mea Ran Mi are un comportament mai ciudat si as vrea ca voi 3 sa o transformati intr-o lady.
    Tae Kyung: O lady? De ce am face asta?
    President Ahn: Mr. Yoo Hung va v-a sponsoriza pe viitor daca veti reusi.
    Shin Woo: Sponsorizare?
    Tae Kyung: Oricum,de ce ai avea nevoie de noi ca sa o transformati intr-o lady? Nu puteti pur si simplu angaja pe cineva?
    Mr. Yoo Hung: Cum am spus,fata mea are un comportament mai ciudat..
    Tae Kyung: Cum adica mai ciudat?
    Pe hol. YRM: Datimi drumul,nemernicilor. Nenorocitilor! Va omor!!!!!Lasati-ma!!!!!
    Tae Kyung,Jeremy si Shin Woo erau socati de ceea ce vedeau. O fata cu parul scurt,imbracata doar in negru,aratand de parca ar fi dormit intr-un canal pentru o luna,toata zgariata si cu ochii rosii se zbatea sa scape din mainile oamenilor tatalui ei. Mare a fost surprinderea cand acestia au legat-o cu catuse de un scaun.
    YRM: Ce naiba inseamna asta,batrane?
    Mr. Yoo Hung: Yoo Ran Mi!!!!!!!!!!
    Tae Kyung: Aceasta e fata dumneavoastra?!
    Jeremy: Pe mine ma sperie…
    YRM:Ce? Vati adunat aici la sacrificarea mea??
    Mr. Yoo Hung: Yoo Ran Mi!!!! Calmeazate! Acesti 3 baieti te vor indruma spre calea cea buna. Sunt membrii formatiei A.N.JELL
    YRM: Dca sunt din trupa ce? Chiar va credeti ingeri??
    Tae Kyung: Ma enerveaza deja…Inteleg de ce vreti sa va schimbati fata,dar mai bine alegeti pe altci..
    Shin Woo: O sa fie placerea noastra sa va ajutam! O sa o primim cu drag in casa noastra!
    Jeremy: Poftim? Asta inseamna ca o sa locuim cu fata diavol in casa? NUUUUUUUUUUUUUUUU

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Re: Devil Vs. A.N.JELL

Mesaj  Ria-chan la data de Dum Iul 03, 2011 1:44 am

2.

M-am trezit foarte devreme. Soarele nici nu aparuse. Era un loc nou. Camera era imensa si plina de jucarii. Straniu,dar imi placea. Am aprins o lumanare si am inceput sa bantui prin casa. Pana si baia era frumos aranjata si parfumata. In bucatarie bec! Parca nici nu ziceai ca locuiau acolo 3 baieti.
    M-am indreptat cu pasi repezi spre terasa.Asteptam sa vad rasaritul. Ceea ce nu ma asteptam:sa-l gasesc pe Shin Woo dormind pe scaun. Era diferit fata de Kim Chang. El punea mereu o figura de ziceai ca il bantui moartea; Shin Woo in schimb arata chiar ca un inger. Gandindu’ma la vremurile de demult,nici nu observasem ca se trezise.
    Shin Woo: Rasaritul e frumos de aici,nu?
    YRM: Da! Dar tu de ce stai aici?
    Shin Woo: Ca si tine,asteptam sa vad soarele. Asta imi da energie pentru intreaga zi.
    YRM: Dragut!
    Fusese ultimul cuvant. Am luat’o incet spre camera mea. Am mai dormit vreo 2 ore. Ma trezise mirosul de mancare. Cand am coborat am ramas uimita sa-I vad pe toti la masa,si mai ales,mancare gatita!
    Shin Woo: Hai,ia loc! Mananca ce vrei!
    YRM: Chiar?wow…nici nu stiu cati ani au trecut de cand nu am mai mancat mancare gatita…
    Jeremy: Cum sa treaca ani? Doar esti bogata,ai stat cu tatul tau..
    YRM: Nu!
    Jeremy: Nu???!!!!!
    Tae Kyung: Hai ca doar nu ai locuit pe strazi..
    YRM: Ba da..
    YRM: De cand ma stiu am locuit prin diverse locuri,chiar si pe strada..numai sa nu stau cu tata…Lucram pe unde apucam…de mancat nici nu mai zic..iar acum mai vrea sa ma marite si cu un mosneag…
    Vedeam pe chipurile lor uimire si neintelegere..asa ca mi-am scos peruca. Atunci uimire pe fetele lor cand au vazut ..
    YRM: Adevarul este ca imi doresc sa fiu mai feminina,dar din cauza tatului meu nu pot. De aceea va rog sa-mi pastrati acest mic secret.
    Shin Woo: Si totusi ce facem? Tatal tau se asteapta ca noi sa te facem o lady…
    Tae Kyung: daca asta vrea,atunci asta o sa-I dam!
    YRM: Cum adica?stai asa,am spus fara lady
    Tae Kyung: nah,atunci ramai asa …
    YRM: hey…ce vrei sa spui cu asta??! Tu macar teai uitat in oglinda?arati ca o fata!
    Tae Kyung: Ce ai spus???
    YRM: arati ca un travestit!
    Tae Kyung: indrazneste sa mai spui o data ca nu stiu ce-ti fac..
    YRM: Ce ai sa faci? Ai sa te faci gay??
    Tae Kyung: gata! O omooor…
    Noroc de ceilalti 2 si de telefonul lui P. Ahn,ca astfel nu mai scapam din mainile lui Tae Kyung.

*
    P.Ahn: Vam chemat aici ca sa discutam de urmatorul MV.
    YRM: Dar de ce si pe mine?
    P. Ahn: Tu ai sa apari in videoclip!
    YRM: eu???nu se poate…oh nu!
    P.Ahn: ba da..aici ai sa apari ca lady pentru prima oara…ah…si de asemenea,ai sa si dansezi…
    YRM: DANS?? xD
    Tae Kyung: dans? Picioare strambe sa danseze? Nu am chef sa raman fara fani…
    YRM: hey,travestitule…ce stii tu?! Dansul e specialitatea mea…ai uitat? Doar am crescut pe strada,ce naiba?!
    P.Ahn: Atunci baieti sarcina voastra este sa o transformati pe YRM pana atunci intro lady. Aveti la dispozitie 3 sapt. Si YRM…sper ca 3 sapt iti ajung ca sa inveti coregrafia ptr MV…
    YRM: Desigur! O invat si intro zi! xD
    Tae Kyung: Ce ma enerveaza….

Saito Ryu
    Leader
    Leader

feminin Sagetator Capra
    Varsta : 25
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

Mesaj  Saito Ryu la data de Lun Iul 04, 2011 7:49 am

next next next
    e super

_____KAT-TUN România_____

You are one in a million

Kw:Just waitin' for your kiss goodnight.
    JY:Even if you're mad at me.You know shouldn't go to bet angry!

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Lun Iul 04, 2011 7:55 am

3.
    Au trecut 3 zile de cand am acceptam sa dansez pentru MV si totodata de cand nu iam vazut pe ce trei ingeri. Am preferat sa dorm in sala de repetitie. Numai Shin Woo a venit sa-mi aduca niste haine de schimb si prajitura cu caramel pe care o ador deja. Ma simt de parca as fi surioara lui mai mica. Pana si Jeremy a venit. M-a surprins faptul ca mi-a adus periuta mea de dinti. Mare grija pentru dintii mei a avut. Totusi,travestitu’ n-a venit. Mai bine asa! Am cateva ore de cand am invatat coregrafia,dar tot nu vreau sa merg la dormitor. Nu unde e si Tae Kyung.

*
    Tae Kyung: Inca nu a venit! Oare chiar crede ca o sa-mi pese daca nu vine?! Stai un pic,deja imi pasa! Ah!!!!ma enerveaza.. trebuie sa fac ceva. (Tae Kyung,nervos,se duce la sala de repetitie si e uimit intr-un mod placut sa vada ca YRM ca danseaza coregrafia pe care a invatat-o pentru MV,insa aceasta il observase in oglinda.)
    YRM: Ai pierdut ceva,travestitule?
    TK: Tuuu!!!!!!! ..vad ca ai invatat deja dansul..
    YRM: Normal! Macar la asta ma pricep..
    TK: Doar atat!hmmm...naspa..
    YRM: Hey! Mai sunt si alte lucruri la care sunt buna...
    TK: Cum ar fi??
    YRM: Cum ar fi....hmmm..ah! sunt buna la a ma ascunde de teroristi..
    TK: Pfff...asta nu e ceva...e doar instinct...toata lumea se pricepe la asa ceva..
    YRM: Chiar asa?! Daca zici tu...ce ar fi sa facem un test???
    TK: Test? Ce fe l de test???
    YRM: Ai 5 minute ca sa fugi si sa te ascunzi,iar eu am sa te caut. Daca nu te gasesc pana la miezul noptii ai castigat.
    TK: Si mie ce-mi iese din asta?
    YRM: Ce vrei tu!
    TK: Orice??
    YRM: DA!
    TK: hmm.. daca castig ai sa te supui planului de a deveni o lady.
    YRM: Bine,iar daca castig eu ai sa ma duci la o intalnire.^^
    TK: Intalnire????ce??? niciodata!
    YRM: Atunci am sa le zic tuturor ca esti un travestit gay lash.
    TK: Ce ma enerveaza...bine,bine...am sa te scot in oras.
    YRM: (in gand) Fraiere,habar nu ai cu cine te-ai pus! Hahaha..
    TK: (in gand) e nebuna? Intalnire? De ce ar vrea asta??? Ce ma enerveaza...

*
    Au trecut mai bine de 2 ore de cand il urmaresc. Prostu,oare chiar crede ca nu am sa-l gasesc. Am sa ma mai joc vreo 2 ore cu el si apoi am prind. Mai sunt 4 ore pana la miezul noptii. Fraiere! )
    ..dupa o ora.. Unde se duce prostul? Nu stie ca e o zona foarte periculoasa?? Mai bine m-as apropia de el in caz de ceva,cladirea e un pericol de demolare!
    TK: Oare unde sunt? Mai putin de 3 ore pana la miezul noptii,trebuie sa mai rezist un pic iar apoi am sa-i fac viata amara..rau de tot!Am sa-i arat eu ei cine e defapt Tae Kyung. Oare daca ma ascund prin fiarele astea o sa ma gaseasca?? Oricum,cred ca mi-a pierdut urma de mult.
    YRM: (S-a dilit de tot???) Nu te du acolo!!!!!!!!!!!!!!Ai grija!!!!!!!!!!!

In 2 secunde o parte dintr-un tavan se prabusise,dar Tae Kyung ??E grav ranit?? sau chiar mort??? VA URMA...

little devil little devil little devil little devil little devil little devil little devil little devil little devil little devil

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Lun Sept 26, 2011 2:29 am

Avand in vedere faptul ca nu a mai trecut nimeni pe aici de ceva vreme tears am sa pun next!

4.
    Wow,c e de stelute! Si ce frumoase sunt!
    Stai un pic! DE ce vad stele?! Dar chiar?unde sunt?ce s-a intamplat?
    Tae Kyung: YRM!!!!!!!!YRM!!!!!!!Trezestete!!!!!!!!Haide!Deschide ochii!!!!!!Proasta!
    Yrm: auch!!!Ma doare capul!!!ah!sange!!!!!!!!!ahhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!
    TK: Esti proasta??De ce te-ai bagat??Puteai sa mori...
    Ah!deci asta se intamplase...am vazut ca tavanul ncepea sa se surpe iar corpul meu a reactionat ..fara ca sa mai gandesc altceva...
    YRM: Esti bine?nu esti ranit,nu-i asa?
    TK: Datorita tie sunt bine. Dar sa nu mai faci asta cat traiesti tu. Era sa mor de grija..
    YRM: Eh...grija zici...deci iti pasa...
    TK: Ba nu! Cum aveam sa traiesc cu gandul ca din vina mea ai fi murit...
    YRM: Dar nu am murit..
    TK:(in gand)nu acum...
    Yrm: deci asta inseamna ca am castigat...imi esti dator cu viata si cu o intalnire...
    TK: Lasa asta pe mai tarziu,sa bandajam capul ala sec...
    YRM: Hey!!!!!
    A fost prima data cand un baiat m-a dus in spate..Nu ma asteptam sa fie travestitul cel care o va face primul,dar atunci cand a facut-o simteam cum inima avea sa-mi iasa din piept.Oare era de la lovitura sau poate???...nu,nu...e imposibil asa ceva...Eu vreau sa ma casatoresc cu Lee Kim Chang...e singurul baiat care m-a facut sa ma simt fata...dar totusi de ce cand sunt langa TK inima imi bate asa???nu,nu e bine...
    *
    Shin Woo: Dumnezeule! Ce s-a intamplat???
    Jeremy: SANGE!!!!!!!! ( a lesinat,sau cel putin asa cred ei)
    YRM: Cei cu asta??? E prost??
    TK: Tot ce e posibil...oi!Jeremy...lasa gluma..
    Jeremy: stii bine ca urasc cel mai mult sa vad sange...
    Shin Woo: TK,cum s-a intamplat asa ceva?
    YRM: I-am salvat amarata de viata..
    Shin Woo,Jeremy: (uitanduse cam incrucisat) hee???
    TK: Da,dar era sa mor tot din cauza ei..
    YRM: eh,macar mam ales cu ceva..
    TK: stai...cine a zis ca o sa te duca la intalnire??!!!
    YRM: daca nu faci asta de data asta te omor cu mainile mele,lasule!
    TK: tu!!!!!!
    Iar am avut noroc ca Jeremy si SW erau acolo,acum chiar am crezut ca TK o sa ma stranga de gat,dar a inceput sa devina amuzant si placut sa ma joc cu el asa..dar stai,habar nu are ce-l asteapta ...INTALNIREA!

5.
    Am avut cel mai urat vis de pana acum. Totul parea asa de real,in special sarutul lui Tae Kyung. Ma intreb oare de ce am visat asa ceva. Oricum,poate ca e un semn ca intalnirea de azi o sa fie pe placul meu. A trecut aproape o saptamana de atunci,capul inca ma doare.
    Nici nu va imaginati ce figura au avut ingerii cand m-au vazut dimineata. Programasem sa iesim pe la 10,asa ca m-am gandit sa-mi fac intrarea de dinainte si mi-am zis sa le dau un soc. Cu o zi inainte vorbisem cu stilista si mia aratat cum sa ma machiez si sa-mi fac parul,inca ma dus la spa si mia cumparat machiaj si haine noi. Asa ca mi-am tras niste tzoale noi: o fusta mai scurta,un roz de iti ia ochii cu un pulover alb,foarte pufos. Cateva accesorii,cizme negre lungi,CU TOCURI!O haina lunga neagra. Dar ca sai sperii miam pus peruca dimineata si hainele de canal ca sa creada TK ca o sa merg asa. Inca m-o facut destrabalata imputitura! Eh..
    TK: E aproape 10!Miscate femeie!!! Nu am toata ziua...
    YRM: Ai face bina sa o ai,pentru ca am chef de multe azi...
    TK:..Lasama cu de as...(nici nu apuca sa termine.TK,cat si SW si Jeremy au impietrit cand aceasta coborase. Era exact o lady) wow..
    Jeremy: I’m in loooooooooooooove xD
    SW: Asta da schimbare...intalnirea asta este asa speciala?
    YRM: Normal,doar ma intalnesc cu iubirea vietii mele!
    ALL: WHAT??????????? (acum chiar ca erau nedumeriti)
    TK:stai un pic...de cand sunt eu asa ceva pentru tine?!..
    YRM: Dar cine a zis ca esti tu... (RING soneria de la usa)...ah!!!!!!!e aici...Lee Kim Chang!!!!!!
    LKC: YRM!!!!!!!!!!
    YRM: Doamne! Ce mult a trecut!!!!!!
    LKC: asa e!!!!! Arati diferit acum!!!!!!!
    YRM: poate la exterior,dar nu si la interior...ah! vin-o sai cunosti pe ingeri.
    LKC: Salut tuturor!
    TK: Stai un pic...el cine e?
    LKC: Eu sunt Lee Kim Chang,logodnicul YRM!
    All: ce??????????
    TK: ma enerveaza...

*
    Saracul TK,obligat de mine sa vina la o intalnire cu mine,in care nu e partener,e mai mult un insotitor,fiindca eu miam adus partenerul deja. Lee Kim e cel mai potrivit sami fie sot,asta am crezut pana in ziua aceea. Suntem deja la filmarile pentru MV dar mintea inca imi sta la ziua respectiva. Incerc din rasputeri sa-l evit pe TK de atunci. Dar se pare ca acum nu mai merge...avem de filmat o scena in care ar trebui sa ne tinem de mana ca doi indragostiti...eu ce sa fac?!

Ziua cu pricina:...
    YRM: vreau sa te porti dragut azi cu LKC Tk ok??
    TK: Eu tot nu inteleg de ce mai adus cu tine...Ai 2 ani si nu stii sa te descurci singura la o intalnire??
    YRM: Am un singur motiv!
    TK: Care?
    YRM: Nu til spun!
    TK:pfff...ce ma enerveaza...
    Am luat pranzul,am mancat inghetata,am luat autobuzul numai ca sal enervez pe TK,am fost la zoo iar pe urma la patinuar. Ceea ce urma sa se intample e de nedescris. Totul era bine,cam frig afara,asa ca LKC s-a oferit sa cumpere niste bauturi calde.Am ramas cu TK.
    TK:Ce-ti place la mascariciul asta?
    YRM: Mascariciul asta asa cum ii zici tu este unicul meu prieten si salvator.La el am stat de multe ori,ma ajutat cu scoala,sa ma ascund.E ca un protector,ca un frate mai mare.
    TK:Protector?Frate??daca asta simti fata de el atunci de ce vrei sa te mariti cu el?
    YRM: E o datorie si o promisiune. Cand eram mai mici iam promis ca daca ma ajuta am sal fac stapan pe jumatate din imperiul tatei.Iar singura cale de a face asta e casatoria. Dar tata nu e de acord,fiindca e sarac,de asta vrea sa ma marite cu mosneagul ala.
    TK: hmm...e bine atunci...
    YRM: eh...stai!numi spune!gelos???:>
    TK: Niciodata! Pe unu ca ala???
    YRM: pff..
    TK:ciudat,ii ia cam mult...ma duc sa vad unde e..
    Incepusem sa ma enervez,acum nu mai venea nici unul.Frigul iti ajngea pana la oase,asa ca mam hotarat sa ma duc singura dupa ceva cald.Surprinsa am fost cand lam vazut pe TK intorcanduse cu o mutra de parca ar fi vazut cel mai scarbos lucru din lume.
    YRM: Ce s-a intamplat?
    TK: Nimic. Hai inapoi!
    YRM:lai vazut pe LKC??ma duc eu sal caut daca nu..
    TK:NU!nu te du!
    YRM: de ce?lasama...
    Am fost cea mai proasta! TK incerca defapt sai ascunda faptele idioate ale lui LKC. Aproape ca era sa lesin cand il vazusem ca se saruta cu fosta mea prietena din liceu Christal.Au inceput sa-mi curga lacrimile fara sa-mi dau seama. TK sia scos haina si mia puso in cap doar ca sa nu vad scena sau ca sa nu ma vada ca plang. In seara aceea am baut ca niciodata.
    TK: esti beata!
    YRM:inca una!
    TK: gata! Iti ajunge..pff..esti un esec..
    YRM: asa e! Un mare esec..cel mai rau lucru e faptul ca mam nascut...mama a murit..tata e un traficant de carne vie...adica eu,stai...eu sunt carne beata acuma...prietenii miau tras teapa...macar cu tine sami mearga mai bine..
    TK:gata!taci! hai sa mergem ca nu mai suport locul asta...
    YRM: Auzi...
    Tk: pfff...iti pute gura alcool...
    YRM: si ce daca?! Nuti place???daca te sarut???tia fii greata cumva???
    TK: ce?
    Fara ca sa mai zica el ceva am actionat: KISS! Am adormit,presupun,dupa aia fiindca nu-mi amintesc altceva.Abea am reusit sa-mi amintesc faptul ca lam sarutat. Stiu doar ca a doua zi TK s-a uitat foarte urat la mine.Nici nu mia vorbit. Urmeaza scena cea mai importanta din MV,habar nu am cum am sa fac sa ma uit macar la el.

6.
    Timpul a trecut asa de repede... Am reusit sa-ti tin nervii bine la filmari si a fost bine. Aproape ca nici nu am vorbit cu TK. MV e gata!Este un mare succes! De aceea am mai aflat o veste bomba: vor ca eu sa joc intr-o drama alaturi de TK...nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Dupa cate am inteles eu,ar trebui sa filmam undeva intr-o zona de preerie,asta inseamna sa plec cu el acolo...nuuuuuuuuu!
    Nu sunt sigura de ceea ce simt.Oricum de LKC nici nu vreau sa mai aud.Dar poate ca filmarile vor fi o ovazie buna ca sa-mi cer scuze de la TK. Eh..cand ma gandesc..ce bine ii statea imbracat in hanoracul ala alb...uhhh...stai!la ce Dumnezeu ma gandesc!?Stiu!ceva dulce ma va face sa uit de asta...
    Hmmm...in frigider...ce sa fie oare?! Yamyyy...e prajitura cu cirese xD
    !Peste 10 minute..
    TK:Hey...care e prostul care a indraznit sa-mi manance prajitura??
    YRM:oups..scuze,nu am stiut ca era a ta..
    TK: Ce ai spus???toata lumea stie ca doar eu mananc prajitura cu cirese..
    YRM: Ei uite,ca nu esti singurul..ah,a fost delicioasa!!
    TK:Tu!!!te omor!!!!!!!!!!!
    Slava cerului!noroc de prajitura ca am ajuns sa ne comportam normal iarasi..
    Nu prea se intampla multe in ultimul timp.De cand cu drama mai toti suntem ocupati. Toti ingerii vor juca in drama. Asa ca nu prea avem timp de lucruri amuzante. Jeremy trebuie sa invete sa calareasca, SW inca are probleme sa faca pe fermierul nebun..eu trebuie sa fac niste cursuri pentru actorie,desi imi vine sa fug nu inteleg mai nimic..am ajuns sa ma inteleg cu TK ca 2 oameni normali..dar e cam ciudat..fara certuri,fara zambete fara nimic..pur si simplu banal.
    Drama e frumoasa.Insa nu am reusit sa citesc tot scenariul,dar din ceea ce am prins este o poveste de dragoste dintre sora mai mica a unui fermier de la tara si un bogatas de la oras. Nu prea mi se potriveste rolul,mai ales ca trebuie sa fiu sweet si lovely cu TK.

*La filmarile pentru Late love..
    Am aflat azi o bomba! Trebuie sa ma sarut cu asta de cel putin 5 ori...Soc!!!!!!!!!moooor...Oare de ce nu am citit scenariul atunci cand trebuie?!ah..am aflat macar pana la capat cum se termina povestea asta de dragoste..Cica trebuie sa ma prefac ca plang la plecarea lui..culmea!
    Tk: oi! Unde te gandesti??esti atenta???
    YRM: scuze..ma gandeam la ceva..
    TK: Ceva??ce anume???
    YRM: eh...
    Sw: nu trebui sa-ti faci grija in legatura cu filmul...ai sa te descurci grozav!
    Jeremy: da! Mai ales ca noi doi avem a kissing scene..
    am si uitat..am si cu Jeremy una...lumeeeeeeee...
    YRM: De parca ar fi ultima mea grija...
    Astazi am facut poze pentru posterul pentru film..A fost un moment placut..oarecum..
    TK:daca nu te-ai mai stramba asa poate am termina mai devreme..
    YRM: mie sila ca trebuie sa-mi saruti mana...
    TK: ha..sila??? dar atunci cand mai sarutat tu??atunci nu a fost sila???
    YRM: (la naiba,a trebuit sa-mi reaminteasca) nu stiu despre ce vorbesti...
    TK:bine..am sa-ti reamintesc eu diseara..
    Ma intreb ce a vrut sa zica cu asta.. oricum,ador posterul pentru drama.E asa simplu,si in acelasi timp poti spune cu siguranta despre ce e vorba in film.Nici nu pot sa cred ca sunt chiar eu langa el..ah..
    Inca ma gandesc la ceea ce a spus ...oare ce planuieste??sa-mi reaminteasca???am un presentiment ca nu va fi asa ceva frumos ...

si atat!:)

Mizuki
    Hello
    Hello

feminin Fecioara Bivol
    Varsta : 19
    Localizare : LuMeA ViSeLoR
    Data de inscriere : 11/07/2011
    Puncte : 26
    Stare de spiritHAPPY

Mesaj  Mizuki la data de Lun Sept 26, 2011 2:47 am

Am citit si sunt superbe toate partile
    next sa mai pui ca sunt frumoase

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Lun Sept 26, 2011 2:50 am

7.
    Nu mam putut concentra mai la nimic azi. Inca ma gandesc la vorbele lui: „TK:bine..am sa-ti reamintesc eu diseara..” pfff...ce tot vrea sa zica cu asta?! Nu inteleg.. eh..e 8 deja,poate ca nu o sa mai fie nimic..mai bine ma duc sa fac un dus si somn...
    TK: Oare unde sa fi disparut YRM..
    YRM: ahhhhhhhhhhhhh!!!!ce faci aici perversule!!!!!!!!! (YRM fiind doar intrun prosop)
    TK: nimic,vino jos..trebui sa vorbim..
    YRM: imediat...si carate!!!(aruncand cu o perna dupa el)
    Tk: pfff...ce femeie!!!!

*
    Jeremy: Tk dece neai chemat aici??
    SW: se intampla ceva??
    TK: o sa vedeti...
    YRM: deci,despre ce e vorba?
    TK: aveti rabdare un pic...trebuie sa ajunga...
    SW: sa ajunga?cine??
    Soneria de la usa:RIIIING..
    TK: e aici.....ai ajuns in sfarsit...
    Jeremy: Cine e blonda?
    YRM: christal...ce faci tu aici??TK...ce cauta ea aici??
    SW: o cunosti??
    YRM: ea e fosta mea prietena Won Christal..si cea pentru care ma lasat LK ..
    Jeremy and SW: ???
    YRM: dar nu inteleg...ce cauta ea aici,TK??
    Insa Tk nu mai zisese nimic ,o trase pe Christal usor langa el si KISS!!!
    YRM,jeremy & SW: what???????????
    TK: sa v-o prezint pe Christal,viitoarea mea sotie!
    YRM: e un cosmar...

Edit: hai si 8...

8.
    Credeam ca fusese doar un vis,dar TK e chiar cu tipa aia..AIA!!! stai un pic! De ce sami pese?!
    Nu am timp de asta,P.Ahn ma chemat azi pe la el sa discutam ceva important. Sper ca nu e ceva prea serios.Vorbea cam sumbru la telefon..

Dupa-amiaza:
    YRM:M-ati chemat?
    Ahn: Ia loc,te rog!
    SW,Jeremy,TK: am ajuns si noi..
    YRM: Si voi?ce se intampla aici?
    Ahn: ascultama cu atentie! Nu vreau eu sa fiu cel care te anunta,dar sa intamplat ceva ingrozitor.
    YRM: Ce? Ceva mai ingrozitor decat logodna travestitului?
    TK: hey!
    Ahn: logodna?vorbim despre asta mai tarziu(catre TK)...e ceva mult mai rau...
    Yrm: ce ar putea fi...
    Ahn: tatal tau...a fost gasit mort azi dimineata in casa rezidentiala..imi pare rau..
    YRM: mort?ce gluma e asta?? ))
    Ahn: nu e o gluma...
    YRM:CE???nu...nu are cum..e un cosmar..

*Am crezut ca iar am visat,dar se pare ca e adevarat.A trecut deja 2 saptamani de la moartea lui.E momentul sa vedem ce scrie in testament.
    Neam adunat la dormitoare.Ceilalti au vrut sa fie prezenti si ei,pana si scorpia de Christal. Jeremy ma tinut tot timpul de mana.A fost foarte dragut.Dar tremura el mai tare decat mine.
    „Eu,Yoo Hung,las toata averea mea celor doua fete ale mele:..”
    YRM: 2????
    „..YRM si Won Christal..”
    All: ce?????
    YRM: nu se poate...tu..
    „Christal va primi casa rezidentiala si firma de la Shanghai. YRM va primi casa din Seul,casa de vacanta din Tokyo,firma de modele din Tokyo,casa de discuri Power Twell,firma din Taipei si responsabilitatea de a scapa familia Yoo de la faliment. Acestea isi vor primi partea numai dupa casatoria cu un membru din formatia A.N.JELL.”
    All:ce????????
    Stai un pic! Christal probabil stia de asta. Poate de asta a anuntat logodna ei cu Tk...atunci eu ce ma fac..simt o caldura...e mana lui Jeremy....stai! asta e!
    YRM: (sarind dintro data,ridicand mana lui Jeremy) Ma marit cu Jeremy!
    Jeremy: da?
    All: ceeeeeeeeee???????
    TK: e un cosmar...

Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator

feminin Pesti Cocos

Mesaj  Ria-chan la data de Vin Noi 04, 2011 5:37 am

9.

A trecut 2 saptamani de la marele anunt: casatoria mea cu Jeremy.
    Intre timp Christal s’a mutat in casa noatra,mai exact in camera lui TK. Incep sa regret decizia luata,mie mila de Jeremy ca il folosesc in felul asta. Am inteles ca el ma place deja,nu spun ca nu’l plac,dar nu mai mult decat un amic,un frate.
    Pana si eu ma simt folosita. Tatal meu a impus aceasta regula stupida cu casatoria doar pentru a prelua conducerea sic el mai grav e acea bucatica de regula (“Daca YRM nu se casatoreste atunci toate proprietatile ii revin lui Christal,iar YRM va primi toate datoriile”).E absurd!Nu are logica!

*
    Filmarile pentru Late Love continua. Si ceea ce ma deranjeaza e faptul ca se apropie momentul filmarii scenei sarutului cu TK. Pacat ca cea cu Jeremy e tocmai ultima..
    Si inca ceva si ma rau: de parca nu’mi era destul ca o vedeam pe Christal acasa ,acum vine si la studioul de filmare ca sa’si sustina amorezatul travestit.

*
    Urmeaza scena cu pricina…
    TK: esti gata ?
    YRM: pentru ce sa fiu gata?
    TK: marea scena de iubire…
    YRM: ce mare scena?! E doar un sarut…
    TK: tocmai am vorbit cu regizorul si se pare ca scena nu se va limita doar la atat…
    YRM: :=)): ce vrei sa spui? O sa ne aruncam de pe o stanca in timpul sarutului?
    TK: Nici macar nu filmam pe o stanca..(de unde oare ii vin chestiile astea tampite)
    YRM: dar unde?
    TK: intro camera…
    YRM:…aha…camera….CAMERA???????
    TK: dar greu te’ai mai prins…va fi o scena a patului ..
    YRM: oooh nuu! Nu! Sigur ai facut tu ceva de se intampla asta…
    TK: (se apropie de ea si o prinde in brate si se apropie incet de fata ei) crezi ca nu te tine?
    YRM: eh…Doamne!

*
    Pe platou (décor: lumanari,pat cu petale de flori,un aer vintage)
    YRM:Omg! E de necrezut!!
    TK: ce? Nu te tine???
    YRM: nu sunt romantica!!!!!!!! :T.T:
    TK: oh..ba eu cred ca esti!!!!
    YRM: ce???????
    TK: (la ureche) ai sa fii asa cum ai fost in acea seara…
    YRM: what?! (ce naiba s’a intamplat in acea seara?! Nu a fost doar un sarut?!!!)

Trebuia sa intram in camera,sa’l asez pe el in pat pentru somn, sad au sa plec …el sa ma prinda de mana sis a ma sarute si apoi action!...Era cel mai greu lucru pe care il facusem vreodata!
    Pana la prinsul de mana totul parea un fleac..insa cand m’a prins de mana am simtit ca si cum inima mi’ar fi tresarit,iar cand I’am intalnit privirea parac ma pierdusem…pe urma auzisem doar STOP…
    Regizorul: Bravo! A fost perfect din prima! Bravo voi 2 …sunteti un cuplu reusit..
    YRM: eh…ce s’a intamplat? (ce naiba am facut?!)
    TK: am scapat si de asta! Ce te uiti asa la mine? Hai sa vedem ce a iesit!

Nu m’am putut misca…picioarele erau grele si ingrozite..nu mam putut uita la “rezultat”…

Jeremy: wow…sunt gelos sa stii…pacat ca cu mine nu ai decat o scena cu un simplu sarut..

Cand l’am vazut mau napadit lacrimile…iar Jeremy ma strans puternic la pieptul sau..

YRM: Imi pare rau…

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 8:12 am

Acum este: Vin Dec 09, 2016 8:12 am