KAT-TUN România

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

- Are you a fan? Come join us! -


3 participanți

    JpopAsia Music Awards 2010 - the results

    Dayia
    Dayia
    Moderator
    Moderator


    feminin Capricorn Cal
    Mesaje : 257
    Varsta : 33
    Data de inscriere : 13/01/2011
    Puncte : 342
    Stare de spiritbored

    JpopAsia Music Awards 2010 - the results Empty JpopAsia Music Awards 2010 - the results

    Mesaj  Dayia Vin Apr 29, 2011 8:16 am

    Favorite artist/band: #3. KAT-TUN

    Best male solo: #1. Akanishi Jin

    Best PV 2010 : #1. KAT-TUN-Change Ur World

    Best single 2010 : #1. KAT-TUN-Love yourself
    #2. KAT-TUN-Change Ur World

    Best album 2010: #1. KAT-TUN-N.M.P

    Best boyband: #2. KAT-TUN

    Most promising artist/band: #3. KAT-TUN

    Best musical ability (vocal, instrumental, etc.): #3. Akanishi Jin

    Sexiest male singer #1. Akanishi Jin

    Most want-to-be boyfriend #1. Akanishi Jin

    Nu am anuntat decat premiile castigate de KAT-TUN si Jin. Pentru mai multe detalii :http://www.jpopasia.com/awards/
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    JpopAsia Music Awards 2010 - the results Empty Re: JpopAsia Music Awards 2010 - the results

    Mesaj  Saito Ryu Sam Apr 30, 2011 1:23 am

    woooow. bravo lor. respect respect
    chiar meritau sa castige..
    MyraX
    MyraX
    Leader
    Leader


    feminin Leu Tigru
    Mesaje : 660
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti (dar visand la Japonia)
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Puncte : 821

    JpopAsia Music Awards 2010 - the results Empty Re: JpopAsia Music Awards 2010 - the results

    Mesaj  MyraX Sam Apr 30, 2011 2:54 am

    Yep, it's great! Dar ce nu pricep eu e cum a votat lumea. Mai exact cum a ajuns Arashi sa castige primul loc la "Best boyband", de vreme ce KAT-TUN a luat locul 1 la cele mai importante 3 categorii, si anume cele legate de cea mai buna muzica (pana la urma asta era si ideea, nu?) - "Best single 2010", "Best album 2010" si "Best PV 2010" - ?

    Adica ori cei care au votat KAT-TUN la cele 3 categorii enumerate mai sus au "uitat" sa-i mai voteze si la "Best boyband", ori cei care au votat Arashi ca fiind "Best boyband" s-au gandit ca totusi muzica celor de la Arashi nu e chiar asa de buna. Oricum ar fi, suna foarte absurd... ori iti place o trupa ori nu...

    Si alta nedumerire de-a mea. Ce cauta o indonezianca (Agnes Monica) pe primul loc la multe categorii la un concurs de J-Pop?

    Anyway, very happy ma bucur pentru baieti, inclusiv Jin, desi Jin, in afara de titlul de "Best male solo", n-a obtinut titluri prea importante legate de domeniul muzical.

    Continut sponsorizat


    JpopAsia Music Awards 2010 - the results Empty Re: JpopAsia Music Awards 2010 - the results

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Apr 25, 2024 9:02 pm