KAT-TUN România

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

- Are you a fan? Come join us! -


4 participanți

    Konnichiwa!!~

    onnix
    onnix
    Hello
    Hello


    feminin Scorpion Maimuta
    Mesaje : 4
    Varsta : 31
    Localizare : hawaii
    Data de inscriere : 22/01/2011
    Puncte : 6
    Stare de spiritninge.deci,melancolica..

    Konnichiwa!!~ Empty Konnichiwa!!~

    Mesaj  onnix Mier Feb 09, 2011 9:18 am

    Finally...Buna..seaaaaara(cred) tuturor!Ma numesc Ionela,dar cei apropiati si familia imi zic simplu,Ona(puteti sa-mi spuneti cum vreti^^) si,in sfarsit,ajung si eu sa ma prezint pe forum k nu prea am avut timp in ultima vreme, si +de asta,mai trebuie cateodata sa primesc de la cineva cate un impuls,asa,ca sa ma trezesc si sa fac anumite lucruri smiling (arigatou,Saito Ryu!~) laughing Mm..sunt din Teleorman,dar invat in Bucuresti la liceul de Arte Plastice(clasa 12a..,bac,astea..>;p). So,sa ne intoarcem la oile noastre si sa va spun ca am inceput sa ascult Kat-tun de prin mai 2010;mai sigur,era sfarsit de primavara,cand o prietena,Yzu,care ne onoreaza cu prezenta pe acest forum^^ ,reuseste sa ma convinga sa ma uit la "One Pound Gospel",unde il descopar,bineinteles,cu stupoare si inexplicabil entuziasm pe,peee...da,ati ghicit..don'shorul Kamenashi Kazuyaaaa!!!.. dupa care au urmat episoadele de cautare intensa a cat mai multor informatii despre acest breath'taking boy care ma facuse sa ma uit pt prima oara la dorame japoneze..;)) asa am descoperit Kat-tun,iar prima melodie pe care am ascultat-o de la ei a fost "Bokura no Machi de",unde,din pacate,nu aparea JinJin♥️ si nu am stiut k un membru il aveau plecat...Apoi,Jin a devenit preferatul meu in trupa,bineinteles,si restul,dar pt el am avut si am un feeling aparte<3♥️♥️
    Asa k...pt k am dat de o trupa asa awesome,tin sa multumesc lui Yzu si numai lui Yzu ca fara ea nu as fi stiut vreodata de Kat-tun,si,implicit,nu as fi auzit nici de TVXQ (cautam poze cu Jin si asa am dat de JaeJoong despre care se scria ca ii e sosie lui Jin;idee cu care sunt intru totul de acord-nu seamana decat la ochi,nas,gura,forma fetei,frizura si corp.atat.in rest,leiti poleiti!). Da,deci,imi place si TVXQ ca trupa kpop,iar Kat-tun ocupa un loc muito especiall an meu corasao♥️ (nush ce limba a fost aia..ma rog..).
    Sooo,Kat-tun si TVXQ vor ramane 2 trupe de care nu ma voi satura niciodata...<333 Mai sunt si altele,bineinteles,care imi plac..de exemplu,News,siii..cam atat.. rofl anyway,Kat-tun 4evaah!!♥️
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    Konnichiwa!!~ Empty Re: Konnichiwa!!~

    Mesaj  Saito Ryu Mier Feb 09, 2011 9:23 am

    hei ma bucur ca ai putut sa ajungi pe forum
    si succes la bac peace
    ye si mie imi place DBSK (yunho) hmm sti ca trupa sa despartit nu ? X_X
    sincer nu am observat ca jaejoong seamana cu jin thinking
    LinaYume.chan
    LinaYume.chan
    KAT-TUN Designer
    KAT-TUN Designer


    feminin Varsator Cocos
    Mesaje : 396
    Varsta : 30
    Data de inscriere : 21/11/2010
    Puncte : 410

    Konnichiwa!!~ Empty Re: Konnichiwa!!~

    Mesaj  LinaYume.chan Joi Feb 10, 2011 2:34 am

    Buna Ionela/Onnix~ kisses & love

    Nice to meet you kind of embarrassing Ma bucur ca avem o noua fana KAT-TUN printre noi happy
    Favoritul meu din KAT-TUN era tot Jin kun not satisfied dar acum ca nu mai sunt impreuna, sper sa aiba succes si solo day dreaming pentru ca merita...

    Sper sa ne intelegem bine si sa devenim bune prietene.

    Poate vrei sa ne spui si cateva melodii (mai) preferate de la KAT-TUN? rofl2

    P.S. Si eu sunt la un liceu de Arte plastice kind of embarrassing Spor si succes la scoala si la postat hee hee
    Dayia
    Dayia
    Moderator
    Moderator


    feminin Capricorn Cal
    Mesaje : 257
    Varsta : 33
    Data de inscriere : 13/01/2011
    Puncte : 342
    Stare de spiritbored

    Konnichiwa!!~ Empty Re: Konnichiwa!!~

    Mesaj  Dayia Joi Feb 10, 2011 4:52 am

    un fan nou okey okey
    bine ai venit printre noi si sper sa fi un utilizator activ kiss
    cu siguranta o sa devenim prietene bune smiling
    onnix
    onnix
    Hello
    Hello


    feminin Scorpion Maimuta
    Mesaje : 4
    Varsta : 31
    Localizare : hawaii
    Data de inscriere : 22/01/2011
    Puncte : 6
    Stare de spiritninge.deci,melancolica..

    Konnichiwa!!~ Empty hey!~again..

    Mesaj  onnix Joi Feb 10, 2011 8:13 am

    Thx pt msj'le de intampinare^^ Mmm..let's see..Da,stiu k s-au despartit(DBSK)..:( nush dc tot ce e bun,de cele mai multe ori, trebuie sa se destrame..:-< Si,referitor la asemanarea dintre jaejoong si jin am fost ironica pt k nu mi se par asemanatori mai deloc(doar in unele poze mi se par k seamana oarecum la buze;dar cam atat. big grin ). Iti place yunho?(saito ryu)... hee hee eu nu prea pot alege..bine,k mai mult imi plac jyj:x ..Anyway, ca melodii preferate de la Kat-tun..mm..sunt mai multe smiling .In primul rand,"precious one" pe care prima oara am ascultat-o incontinuu cateva ore bune k imi dadea senzatia aia de "goosebumps" si pt mine asa trebuie sa fie melodiile intr-adevar BUNE.. laughing ♥️♥️ apoi,vin restu:RealFace,frateee~♥️:))) ,Kizuna♥️,Smile,Heartbeat♥️,Promise song,Faraway,Care♥️(ma rog,nu e de la kattun,dar e Jinjin si are din nou treaba cu goosebumps,deci..<3:))) siiii multe altele,dar astea mentionate in principal. big grin
    Mdaa,ai dreptate,LinaYume.chan in privinta lui Jin,si eu il sustin in continuare,doar k mi-ar fi placut sa mai fie in trupa..sau daca nu,sa mai cante din cand in cand cu trupa,asa,de dragul vremurilor bune<33 laughing vreau cam multe,huh?..:-j
    Dayia
    Dayia
    Moderator
    Moderator


    feminin Capricorn Cal
    Mesaje : 257
    Varsta : 33
    Data de inscriere : 13/01/2011
    Puncte : 342
    Stare de spiritbored

    Konnichiwa!!~ Empty Re: Konnichiwa!!~

    Mesaj  Dayia Joi Feb 10, 2011 8:52 am

    din cate am auzit jin a plecat de la jhonny...deci sansele sa cante impreuna sunt minime.
    ce iti place la jin cel mai mult?
    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    Konnichiwa!!~ Empty Re: Konnichiwa!!~

    Mesaj  Saito Ryu Joi Feb 10, 2011 10:30 pm

    aa stiu ca e grea alegere... sincer imi placea si mie de jaejoong ( nu pot sa spun ca nu mai imi place blushing .e sweet) da Yunho nu stiu ce sa spun despre el . whistling
    Pai da ei au plecat din cauza ca au fost si batuti (cred ca sti) . angry angry

    ce drame ai vazut ?
    onnix
    onnix
    Hello
    Hello


    feminin Scorpion Maimuta
    Mesaje : 4
    Varsta : 31
    Localizare : hawaii
    Data de inscriere : 22/01/2011
    Puncte : 6
    Stare de spiritninge.deci,melancolica..

    Konnichiwa!!~ Empty hello

    Mesaj  onnix Vin Feb 11, 2011 7:08 am

    hey! dayia,jin nu a plecat de la Jhonnys,..daca a semnat si cu o alta companie,asta nu insemna k nu mai face parte din cea in care era anterior..au fost speculatii pe subiectul asta,dar s-au lamurit lucrurile..
    Saito Ryu: hmm...nu stiam k au fost batuti..acum citeam niste chestii referitoare la contractul lor cu SM si conflictele pe care le-au avut de-a lungul timpului,dar e cam mult de citit,deci,probabil k n-am ajuns la partea cu bataia..doamne ferestee...;;) angry ce drame?!..pff... laughing la mine doramele se impart in 2 categorii:"intregi" si "fragmentate"...:)))cele pe care le-am vazut intregi: Koizora,One pound gospel,si.. hee hee cam atat la sectiunea asta..cele din care am urmarit cateva episoade :Yukan club,tatta hitotsu no koi,anego,gokusen2,si cam atat si aici... big grin cam putin,stiu,timpul e de vina...:-s;)) voi ce drame ati vizionat?
    LinaYume.chan
    LinaYume.chan
    KAT-TUN Designer
    KAT-TUN Designer


    feminin Varsator Cocos
    Mesaje : 396
    Varsta : 30
    Data de inscriere : 21/11/2010
    Puncte : 410

    Konnichiwa!!~ Empty Re: Konnichiwa!!~

    Mesaj  LinaYume.chan Lun Feb 14, 2011 3:40 am

    Ti-a placut Koizora ? shocked Mie mia placut muult mai ales de Seto Koji in love whistling desi am plans muult ... kind of embarrassing

    Este un MUST Tatta Hitotsu no koi not satisfied e super drama. Si Yokan Club la fel..ca sa nu mai zic de Anego si Gokusen hee hee
    Si daca iti place Jin poate iti faci timp sa te uiti la Bandage~ kind of embarrassing e fain filmu. yep



    In legatura cu Jin.. era frumos de mai ramanea la Kat-tun, dar daca lui ii place situatia actuala..atunci cum am mai spus, il sustin in continuare. Acum, sincer, m-am invatat cu KAT-TUN asa, in numar de 5 kind of embarrassing happy I ador indiferent de cati sunt, indiferent de ce melodii scot pe piata hee hee .... Tu ce parere ai Onnix ? De KAT-TUN in prezent ? happy
    onnix
    onnix
    Hello
    Hello


    feminin Scorpion Maimuta
    Mesaje : 4
    Varsta : 31
    Localizare : hawaii
    Data de inscriere : 22/01/2011
    Puncte : 6
    Stare de spiritninge.deci,melancolica..

    Konnichiwa!!~ Empty hello

    Mesaj  onnix Lun Feb 14, 2011 7:01 am

    @LinaYume.chan--> daa,si mie imi place Seto Koji♥️ si ,daa,stiu k trebuie vazute complet (episoadele din tatta hitotsu no koi in special,dar..)..dar n-am reusit din diverse motive,..nu k n-as fi vrut..;)) pai,am vazut bandage de 2 ori... laughing <3 anyway....da,si eu m-am obisnuit cu ei 5(daac asta i-a fost dorinta lui jin,i-o respect k,na,conteaza sa faca ce-i place),dar cateodata simt nevoia sa-i mai ascult vocea printre a celorlalti.. day dreaming oricum,cea mai buna melodia scoasa in formula de 5 membrii este "change ur world",dupa mine..bine,si "neverxover",aah si-mi mai place din "ultimate wheels" doar refrenul... hee hee mi se pare k ii lipseste acel condiment care sa dea senzatia de ~goosebumps~...daaaar,remember-it's just my opinion,so,nu-mi sariti in cap~ glorifying laughing oricum,Kat-tun 4everrr cu 5,6,4 sau 2 membrii,nu conteaza,o sa-i sustin pe fiecare in parte daaca e nevoie... day dreaming hee hee
    LinaYume.chan
    LinaYume.chan
    KAT-TUN Designer
    KAT-TUN Designer


    feminin Varsator Cocos
    Mesaje : 396
    Varsta : 30
    Data de inscriere : 21/11/2010
    Puncte : 410

    Konnichiwa!!~ Empty Re: Konnichiwa!!~

    Mesaj  LinaYume.chan Lun Feb 14, 2011 8:05 am

    Sunt de acord cu tine. Si iti inteleg bine dorinta aceea de ai mai auzi vocea prin melodiile KAT-TUN. In perioada de inceput de KTN in nr de 5 si eu eram tot asa..sau mai rau..ma plangeam singura cand scoteau melodii fara Jin..nu mai auzeam vocea de Ingeras a lui si era asa puppy eyes cum sa zic, fara o "esenta speciala" sau un condiment, ceva.. Erau fumoase partile lui solo din melodii mai ales cand avea notele inalte si lungi, cum era in Rescue sau in Neiro are o parte superba!..
    Dar pana la urma eu zic ca se descurca foarte bine si in formula de acum. Mai ales ca toti se straduiesc sa fei 'The best' day dreaming Si Kazuya are vocea tot mai frumoasa, ma impresioneaza din ce in ce mai mult, deja ma indragostesc a doua oara, koki devine din ce in ce mai bun la partea lui de rapp, si vocea i sa schimbat in bine, Ueda ia acoperit bn unele parti pe care le mai avea Jin, si e tot mai kawaii(mi se rupe inimioara cand zambeshte asa dulce smiling blushing glorifying ), Maru se descurca SPLENDID omg cu beatbox-ingul, iar Junno tot mai funny si recunosc ca are o tonalitate a vocii tot mai buna. Nimeni nui poate inlocui pe KAT-TUN~!
    kind of embarrassing

    Continut sponsorizat


    Konnichiwa!!~ Empty Re: Konnichiwa!!~

    Mesaj  Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 7:10 am