KAT-TUN România

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

- Are you a fan? Come join us! -


2 participanți

    Soc! Lady GAGA acuzata de plagiat!

    Ria-chan
    Ria-chan
    Taboo Moderator
    Taboo Moderator


    feminin Pesti Cocos
    Mesaje : 391
    Varsta : 31
    Localizare : Botosani
    Data de inscriere : 19/12/2010
    Puncte : 588
    Stare de spiritHappy b'day Ueda!!!!!!!!!!

    Soc! Lady GAGA acuzata de plagiat! Empty Soc! Lady GAGA acuzata de plagiat!

    Mesaj  Ria-chan Dum Mar 13, 2011 9:58 am

    Sincer,mi se pare un topic foarte "picant".
    Nu am stiut unde sa'l pun pentru ca nu exista un loc special pentru "news around the world" asa ca merge la caffe.

    Poate ca ati mai auzit si voi,dar un ultima vreme circula barfa ca Lady Gaga ar fi copiat o melodie k'pop.
    Uite si fapta:

    Cand a lansat primul single de pe noul album, “Born This Way”, Lady Gaga spunea ca piesa a fost scrisa chiar de ea. Acum, insa, au aparut doi producatori din Coreea de Sud, care sustin ca melodia lui Gaga seamana izbitor cu un cantec compus de ei anul trecut pentru o formatie coreeana.

    Fanii trupei SNSD, care in 2010 lansa piesa “Be Happy”, au dezbatut timp de mai multe saptamani problema, ajungand la concluzia ca exista foarte multe similitudini intre cele doua melodii. “Cineva mi-a spus ca Lady Gaga ar plagia piesa ‘Be Happy’”, a spus unul dintre cei doi producatori, cu numele de scena E-Tribe. “Am ascultat si am constatat ca felul in care curge piesa, aranjamentul sunt – sincer! – practic la fel. Momentan incerc sa intru in contact cu casa de discuri a cantaretei”, a mai spus acesta. Si, desi ar putea fi numai o coincidenta, puteti constata si voi in clipul de mai jos ca – in ciuda diferentei de stil si mai ales de interpretare – cele doua melodii se aseamana.

    “Am scris piesa in numai 10 minute. Si aduce un mesaj magic. Dupa ce am scris-o, portile s-au deschis. E imaculata!”, spunea artista. Dupa lansare, multe voci au criticat-o, considerand ca seamana prea bine cu “Express Yourself” a Madonnei. Acuzatia producatorului coreean este, insa, mult mai grava.
    sursa:utv.ro

    Eu am ascultat si am ramas uimita.Semanarile sunt imense.
    Asculati si voi si dativa cu parerea winking

    Saito Ryu
    Saito Ryu
    Leader
    Leader


    feminin Sagetator Capra
    Mesaje : 2321
    Varsta : 32
    Localizare : 大阪市
    Data de inscriere : 08/08/2010
    Puncte : 3422

    Soc! Lady GAGA acuzata de plagiat! Empty Re: Soc! Lady GAGA acuzata de plagiat!

    Mesaj  Saito Ryu Lun Mar 14, 2011 1:41 am

    la inceput sincer..(parerea mea)..la ea melodiile cam asa incep..(cam toate)..da dupaia
    seamana...acuma e treaba ei ce va face.X_X..
    Se mai spune de o vedeta din Serbia cu SHINee ...

    si am mai auzit o melodie..gen a lui GD- heartbreaker , semanea cu o melodie.. am auzit prima data in real .. si gasit-o si pe utube..(Da acuma nu o stiu..am sa o caut poate o gasesc.mie asa mi se pare ca seamana)

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Mier Mai 01, 2024 4:50 pm